Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En İyileri Arasında TAV’ın Üç Havalimanı Yer Aldı

TAV Havalimanları'nın işlettiği üç havalimanı ACI World kapsamında farklı kategorilerde ödüllendirildi. Detaylar haberin içerisinde;
Dünyanın En İyileri Arasında TAV’ın Üç Havalimanı Yer Aldı
Yorum

TAV Havalimanları tarafından yapılan açıklamaya göre Havalimanı Hizmet Kalitesi-Airport Service Quality ASQ programı kapsamında kendi kategorilerinde En İyi Havalimanı ödülüne layık görüldü. TAV’ın işlettiği Ankara Esenboğa, Üsküp ve Zagreb havalimanlarının program kapsamında olduğu kaydedildi.

Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI World) yolcu değerlendirmeleriyle belirlenen ödüllerin 4-7 Eylül 2023’te Güney Kore’nin Incheon kentindeki ACI Customer Experience Global Summit kapsamında düzenlenecek tören ile sahiplerine teslim edileceği aktarıldı.

Avrupa’nın En Keyifli Havalimanları

Bahsi geçen 3 havalimanının bu sene tanıtılan özel kategorilerde de ödüllendirildiği bildirildi. TAV bünyesindeki Üsküp Havalimanı’nın Avrupa’nın En Temiz Havalimanı ödülünü aldığına işaret edildi.

Zagreb ve Üsküp havalimanlarınınsa En Özel Personele Sahip Havalimanı ve En Kolay Havalimanı Yolculuğu kategorilerinde ödüllendirildiğine de dikkat çekildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Ankara Esenboğa ve Üsküp havalimanlarının Avrupa’nın En Keyifli Havalimanları arasında gösterildiğine vurguda bulunuldu.

ACI World kapsamında oluşturulan ASQ programının yolcu memnuniyeti, iş performansı ve havalimanı hizmet kalitesini ölçmek ve iyileştirmek için araçlar sunduğunun bilgisi verildi.

2022’de 78,5 Milyon Yolcuya Hizmet Verildi

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, 8 ülkedeki 15 havalimanında yolcuların ihtiyaç ve beklentilerinin yakından takip edildiğini vurguladı. Kaptan, şirketin en iyi seyahat deneyimini sunmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Geçen sene Tav Havalimanları bünyesinde toplam 78,5 milyon yolcuya hizmet verildiğini bildiren Kaptan, “Doğrudan yolcu değerlendirmeleriyle belirlenen bu ödülleri kazanmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şirketin sahip olduğu insan kaynağı ve bilgi birikimiyle havalimanı işletmeciliğinde dünyanın her yerinde tercih edilen bir marka haline geldiklerine işaret etti.

Açıklamada Kaptan, “Bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu