Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünya Devinin CEO’su Kabul Etti! İyiye Gitmiyoruz

Kargo ve bilgi sektörü devi FedEx, dünyanın en büyük ekonomisi için karamsar. Şirket CEO’sunun endişe veren açıklamaları haberde…
Dünya Devinin CEO’su Kabul Etti! İyiye Gitmiyoruz
HABER GİRİŞ

Bu hafta açıklanan ABD enflasyonu, dünyanın en büyük ekonomisinde sıkılaşma döngüsünün beklenenden daha uzun ve sert sürebileceğini gösterdi. Eylül ayına ilişkin faiz kararını gelecek hafta açıklayacak olan FED için beklentiler sürpriz enflasyonla değişti. Küresel piyasalarda fiyatlamalar başlarken hisseler çöktü, altın 2,5 yılın en düşük seviyesine geriledi, bitcoin ise 20 bin doların aşağısına indi.

Küresel ekonomik görünümde bozulma devam ederken Dünya Bankası dünkü raporunda yaklaşan durgunluğa karşı uyardı. Ekonomi için iyi haber bulmanın mümkün olmadığı şu günlerde dünya devi şirketin CEO’su da yorumuyla korkuyu artırdı.

FedEx CEO’sundan Resesyon İtirafı!

FedEx CEO’su Raj Subramaniam, dün CNBC sunucusu Jim Cramer’ın programına katıldı. Subramaniam, küresel ekonomi için bir durgunluğun yaklaşmakta olduğuna inandığını söyledi.

Yönetici söz konusu açıklamaları, şirketin beklentileri kaçıran çeyreklik bilançosunun ardından yaptı. FedEx ilk çeyrekteki gelir ve kazanç rakamlarıyla hayal kırıklığı yaratırken aynı zamanda yıllık görünümünü de düşürdü.

Subramaniam, durumu kabul ederken, “ancak karşı karşıya olduğumuz makro durum bu” dedi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Küresel gönderi hacminde zayıflığa atıfla maliyet düşürücü önlemler açıkladı. 90 ofisinin yanında beş kurumsal yeri kapatacağını ve işe alımları erteleyeceğini duyurdu.

FedEx CEO’su, küresel sevkiyat hacimlerindeki gerilemenin her segmentte görüldüğünü belirterek, “Haftalık rakamlar pek iyi görünmüyor, dolayısıyla bu noktada ekonomik koşulların gerçekten iyi olmadığını varsayıyoruz” ifadelerini kullandı. Başta dünyadaki yüksek değerli ekonomi olmak üzere, herkesin işinin bir yansıması olduklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.