Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Devi Zorda! Havai Fişek Gösterisi Bile İptal Edildi

Avrupa’da yaşanan enerji krizi her geçen gün farklı tasarruf kararlarının alınmasına neden oluyor. Almanya’da maliyet nedeniyle meşhur gösteri iptal edildi.
Dünya Devi Zorda! Havai Fişek Gösterisi Bile İptal Edildi
HABER GİRİŞ

Almanya’da her yıl düzenlenen ve binlerce insanın katıldığı “Köln Işıkları” isimli havai fişek gösterisinin yaşanan savaş ve enerji krizinin ortaya çıkardığı ekonomik sorunlar sebebiyle iptal edildiği duyuruldu. Almanya Kölner Lichter Organize Komtesi tarafından yapılan duyuruda, Temmuz 2023’te düzenlen dünya çapında ünlü, müzik eşliğindeki havai fişek gösterisinin, maliyetleri yönetmenin imkansız hale gelmesiyle yapılmayacağı bildirildi.

Avrupa’da meydana gelen enerji krizi, yaşam maliyetlerini, ekonomileri ve sosyal hayatı etkiliyor. Rusya-Ukrayna savaşıyla patlak veren sorun, dünyanın en büyük ekonomilerinden olan Almanya’da bile etkilerini derinden hissettiriyor. Enerji krizi sebebiyle büyük bir finansman krizi oluştuğu aktarılan açıklamada, festivalin geleceğinin belirsiz olduğu vurgulandı.

Her yıl geleneksel olarak müzik eşliğinde Ren Nehri’ndeki gemilerden atılan havai fişeklerle düzenlenen gösteriye, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ortalama 800 bin kişi tanıklık ediyordu.

Tonlarca patlayıcının kullanılacağı gösteri, enerji krizi ve ekonomik gerekçelerden dolayı iptal edildi. Önceki yıllarda yapılan gösteriler, çevreciler tarafından doğal yaşamı tehdit ettiği için tepkiye neden oluyordu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.