Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünya Bankası Türkiye için Dev Paketi Onayladı: 1 Milyar Dolar

Türkiye’de meydana gelen deprem felaketine yönelik 1 milyar dolarlık finansman paketi onaylandı. Dünya Bankası’ndan açıklamalar geldi. İşte detaylar;
Dünya Bankası Türkiye için Dev Paketi Onayladı: 1 Milyar Dolar
Yorum

Dünya Bankası, Türkiye Deprem İyileştirme ve Yeniden İnşa Projesi’ni yayımlayarak sağlık hizmetlerinin yeniden inşa edilmesinin, hasar gören ve tahrip olan belediyelerin altyapısının yeniden inşasına destek olacağını paylaştı.

Proje kapsamındaki faaliyetlerin 14 milyon insanın yaşadığı 11 ili kapsayacağı belirtildi ve Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Bankası’nın depremin meydana geldiği günden beri Türkiye’nin yanında olduğunu, afet riski yönetimi ve doğal afet sonrası deneyimlerini ve birikimini paylaştığını kaydetti.

Lopez, bu devasa yıkımın ardından süren çabaların birkaç yıl devam edeceğini, önemli miktarlarda kaynak gerektirdiğini bildiklerini söyledi. Türkiye’nin yanında olacaklarını, etkilenen toplulukların yeniden inşasına yardım edeceklerini vurguladı.

Yapılan açıklamada proje kapsamında 1 milyar dolarlık finansmanın onaylandığı aktarıldı ve bu projenin Türkiye’ye tek seferde sağlanan en büyük finansman paketi olduğu açıklandı. Proje, belediyenin altyapı ve sağlık hizmetlerinin yeniden tesisini, kırsal konutların inşa ve iyileştirilmesini kapsıyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu