Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası Türkiye için Dev Paketi Onayladı: 1 Milyar Dolar

Türkiye’de meydana gelen deprem felaketine yönelik 1 milyar dolarlık finansman paketi onaylandı. Dünya Bankası’ndan açıklamalar geldi. İşte detaylar;
Dünya Bankası Türkiye için Dev Paketi Onayladı: 1 Milyar Dolar
HABER GİRİŞ

Dünya Bankası, Türkiye Deprem İyileştirme ve Yeniden İnşa Projesi’ni yayımlayarak sağlık hizmetlerinin yeniden inşa edilmesinin, hasar gören ve tahrip olan belediyelerin altyapısının yeniden inşasına destek olacağını paylaştı.

Proje kapsamındaki faaliyetlerin 14 milyon insanın yaşadığı 11 ili kapsayacağı belirtildi ve Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Bankası’nın depremin meydana geldiği günden beri Türkiye’nin yanında olduğunu, afet riski yönetimi ve doğal afet sonrası deneyimlerini ve birikimini paylaştığını kaydetti.

Lopez, bu devasa yıkımın ardından süren çabaların birkaç yıl devam edeceğini, önemli miktarlarda kaynak gerektirdiğini bildiklerini söyledi. Türkiye’nin yanında olacaklarını, etkilenen toplulukların yeniden inşasına yardım edeceklerini vurguladı.

Yapılan açıklamada proje kapsamında 1 milyar dolarlık finansmanın onaylandığı aktarıldı ve bu projenin Türkiye’ye tek seferde sağlanan en büyük finansman paketi olduğu açıklandı. Proje, belediyenin altyapı ve sağlık hizmetlerinin yeniden tesisini, kırsal konutların inşa ve iyileştirilmesini kapsıyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın