Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası Duyurdu: Ukrayna’ya Ek Hibe Detayları Belli Oldu

Dünya Bankası, Rusya ile savaş halindeki Ukrayna'nın kritik hükümet hizmetlerini sürdürmesi için ek 760 milyon dolar sağlanacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Dünya Bankası Duyurdu: Ukrayna’ya Ek Hibe Detayları Belli Oldu
HABER GİRİŞ

Dünya Bankasının Ukrayna’ya desteği 2024 yılında da sürüyor. Bankadan bugün yapılan açıklamada, ulusal ve bölgesel düzeyde kritik hükümet hizmetlerini sürdürmesine yardımcı olmak amacıyla Ukrayna yönetimine 760 milyon dolarlık ek bağış desteği verileceği duyuruldu.

Bu finansmanın, öğretmenler, ilk müdahale ekipleri ve acil durum hizmetleri personelinin maaşlarının yanı sıra ülke içinde yerinden edilmiş kişiler ve yaşlılar için sosyal yardım desteği sağlamaya devam eden “Ukrayna’da İdari Kapasitenin Güçlendirilmesi için Kamu Harcamaları (PEACE) Projesi”nin altıncı ek finansmanı olduğu belirtildi.

Dünya Bankasından Ukraynaya Ek Yardım Duyurusu
Kaynak: X/ @WorldBankECA

Hibenin, PEACE Eş Finansman Çok Donörlü Güven Fonu ve Ukrayna Yardım, İyileştirme, Yeniden Yapılanma ve Reform Güven Fonu (URTF) tarafından desteklenmekte olduğu ifade edildi.

Destekler 15 Milyondan Fazla Ukraynalıya Ulaştı

Dünya Bankası tarafından harekete geçirilen desteğin bugüne kadar Ukrayna Hükümeti’nin 10 milyon emekli, 500 bin eğitim kurumu çalışanı, 145 bin hükümet çalışanı, 56 bin ilk müdahale görevlisi ve 3 milyondan fazla sosyal yardım alıcısı dahil olmak üzere 15 milyondan fazla Ukraynalıya ulaşan temel hizmetleri sunmasını sağladığına dikkat çekildi.

Projenin desteğiyle, hükümetin temel işlevlerini eksiksiz yerine getirmeye devam etmesinin sağlandığı, emekli maaşlarının yüzde 98’inin zamanında ödendiği ve ülke içinde yerinden edilmiş kişiler ile sosyal yardım alanların yüzde 90’ından fazlasına zamanında ödeme yapıldığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’daki PEACE projesinin, URTF de dahil olmak üzere Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, İzlanda, Endonezya, İrlanda, Finlandiya, Almanya, Japonya, Hollanda, Norveç, Letonya, Litvanya, İspanya, İsveç, İsviçre, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nin katkılarıyla desteklenmekte olduğundan bahsedildi.

Açıklamanın devamında, bugünkü duyuruyla birlikte Dünya Bankası Grubunun, Ukrayna halkını desteklemek üzere yaklaşık 42 milyar dolarlık acil durum finansmanını harekete geçirmiş olduğu kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.