Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dubaili Emlak Zengini: Rus Yaptırımları Bize Yarayacak

Gayrimenkul zengini Hussain Sajwani, Dubai’nin Rus yaptırımlarından fayda sağlayacağını belirterek “para getirenle iş yaparız” dedi. İşte detaylar;
Dubaili Emlak Zengini: Rus Yaptırımları Bize Yarayacak
Yorum

Rusya, 24 Şubat’taki Ukrayna işgali sonrası ciddi ekonomik yaptırımlara maruz bırakıldı. ABD ve Avrupa Birliği başta olmak üzere birçok ülke Rusya’ya yönelik yaptırımlara katılırken İsviçre bile ünlü tarafsız duruşunu bozarak Kremlin’e cephe aldı.

Rusya hükümeti, yaptırımlarla mücadelede farklı önlemler alırken ülkenin zenginleri de alternatiflere yöneliyor. Bu noktada Rusya’nın yaptırımsız Dubai emlak piyasasına yöneliminin artması dikkat çekti.

Dubai Önünde Sonunda Krizden Faydalanacak

Emlak geliştirme şirketi DAMAC Properties’in milyarder kurucusu Hussain Sajwani, CNBC’ye verdiği röportajda Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Rus zenginliği ve turizmi için uzun süredir popüler bir destinasyon olduğunu söyledi.

Ukrayna’da devam eden savaş ve eşi benzeri görülmemiş Batı yaptırımları arasında Rusların BAE’ye sığınması ve servetleri için güvenli bir sığınak araması nedeniyle fayda sağlayacağını ekledi.

“Eminim birçok Rus sorunlarını çözmeye çalışıyor, ancak Dubai eninde sonunda herhangi bir krizden fayda sağlayacaktır” diyen Sajwani’nin açıklamaları, Rusya ile derinleşen bağları olan BAE’nin, Batılı ulusların Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya dayattığı yaptırımlara uymamaya karar vermesinden sonra geldi.

Yaptırımların birçok insanı tedirgin ettiğini belirten gayrimenkul zengini, “buraya yasal ve profesyonel olarak bankacılık sisteminden para getiren olursa, onlarla iş yaparız” dedi.

Dubai Yaptırımların Yanında İran Nükleer Anlaşmasından Fayda Sağlayacak

Sajwani, İran nükleer anlaşmasındaki ilerlemenin de Dubai’yi olumlu etkileyeceğini söyledi. “İran-Amerikan barış anlaşması, nükleer anlaşması gerçekleşirse, bu Dubai için büyük bir fayda olacaktır” dedi.

Nükleer anlaşmayla bölgede çok daha fazla istikrar ve barışın olacağını ekledi. Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen ve uzun zamandır beklenen Dubai Expo 2020 da emlak piyasasını destekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu