Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DSÖ’den Endişe Yaratan Açıklama: Pandemi Bitmedi!

Yeni vakaların görülmeye devam ettiği Covid-19 ile ilgili DSÖ'den yeni bir bilgi geldi. DSÖ yetkilisi pandemin hala bitmediğini ve aksine devam ettiğini söyledi.
DSÖ’den Endişe Yaratan Açıklama: Pandemi Bitmedi!
Yorum

Dünya bir yandan ekonomik krizle uğraşırken diğer bir yandan  Covid ile mücadelesine devam ediyor. Her gün yeni vakaların sayıları artarken konuya yönelik son bilgiler Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris’ten geldi.

Sözcü Harris, DSÖ’nün Cenevre ofisinde Covid’in son durumuna yönelik açıklamada bulundu.

“Geçen Hafa 90 Bin Kişi Covid Yüzünden Öldü”

Harris, pandeminin kesinlikle bitmediğini vaka sayılarında genel bir düşüş görülse de hala milyonlarca yeni vakanın görüldüğünü aktardı. Sadece geçen hafta koronavirüsten 90 bin kişinin öldüğünü bildirdi.

Pandeminin ilan edilmesiyle ilgili konuşan DSÖ yetkilisi, “Sesimizi daha yüksek çıkartmadığımız için suçlayabilirsiniz belki ama o günlerde Dünya Sağlık Örgütü’nün her gün düzenli olarak basın konferansı verdiğini çok iyi hatırlıyorum.” ifadelerinde bulundu.

DSÖ’nün Çin ile ilişkisinden dolayı koronavirüsün kaynağının araştırmadığı ile ilgili iddiaların kesinlikle yalan olduğunu bildirdi. Hariss, Türkiye’nin tecrübelerini paylaşmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde ABD’li bilim insanlarının koronovirüs çalışmalarına yönelik ortaya çıkan bilgi tepkilere neden oldu. Bilim insanlarının koronavirüsün laboratuvarda üretildiğini ispatlamak için bir mutant virüs ürettiği açıklandı. Üretilen yeni virüsün yüzde 80 ölümcül olduğu ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu