Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DSÖ: Türkiye’nin Uluslararası Yardıma İhtiyacı Var

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, deprem bölgesini ziyaret ederek her türlü yardımı sağlamaya hazır olduklarını vurguladı. Detaylar haberde;
DSÖ: Türkiye’nin Uluslararası Yardıma İhtiyacı Var
HABER GİRİŞ

Tarihinin en büyük yıkımı ile mücadele eden Türkiye’ye uluslararası kurum ve kuruluşlardan destek gelmeye devam ediyor. Deprem bölgesine de ziyaretlerde bulunarak desteklerini yineleyen kurum ve kuruluşlara bugün Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) de eklendi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli depremlerin ardından DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Hatay’daki Sahra Hastanesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

DSÖ Her Türlü Desteği Vermeye Hazır

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Ghebreyesus, DSÖ tarafından kendisine aktarılan öncelikler doğrultusunda her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu vurguladı.

Açıklamasında Türkiye’ye geçmiş olsun dileğini de ileten Ghebreyesus, kalbinin Türk halkıyla olduğunu ifade etti.

Gaziantep’ten Antakya’ya karayoluyla geldiklerinin bilgisini vererek, yolda gördükleri yıkımın inanılmaz boyutta olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Depremlerin, 44 binden fazla insanın ölümüne ve 108 binden fazla insanın yaralanmasına sebep olduğunu anımsattı. Ayrıca Ghebreyesus, yakın tarihte gerçekleşen en büyük felaketlerden biri olduğunun da altını çizdi.

Türkiye Elinden Gelenin En İyisini Yapıyor

Bakan Koca ile çadır kentlerde yaşanan zorluklar ve deprem bölgesindeki sağlık sorunları hakkında da konuştuklarını ileten Ghebreyesus, her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Yaşanılan depremlerin etkisinin gerçekten büyük olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’nin elinden gelenin en iyisini yaptığını ileri sürdü.

Ghebreyesus, Türkiye’nin uluslararası yardıma da ihtiyacı olduğunu paylaştı. Uluslararası topluma çağrıda bulunarak, Birleşmiş Milletler finansmanı yoluyla vadettikleri yardımı yapmalarını söyledi.

Ghebreyesus, Sahra Hastanesindeki Personelle Bir Araya Geldi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, Türk halkıyla dayanışmasını göstermek, sağlık yetkilileri, çalışanlar ve depremzedelerle görüşmek üzere dün Gaziantep’e gelmişti.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile Ghebreyesus dün depremlerden büyük zarar gören şehirlerden biri olan Gaziantep’i ziyaret etmişti. Bugün Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Belçika’nın kurduğu sahra hastanesini de ziyaret ederek sağlık personeliyle bir araya geldiği bildirildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın