Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dortluoğlu: BİM’deki Yüzde 110 Enflasyon Ciroyu Artırdı

BİM CFO'su Dortluoğlu, 12 aylık enflasyonun yüzde 110 seviyelerine ulaştığını, yüksek enflasyonun market cirosunda yüzde 100'ü aşan artış sağladığını söyledi.
Dortluoğlu: BİM’deki Yüzde 110 Enflasyon Ciroyu Artırdı
HABER GİRİŞ

Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) CFO’su Haluk Dortluoğlu, Bloomgberg HT yayınında sene sonu enflasyon ve ciro beklentilerini paylaştı.

Dortluoğlu, Türkiye merkezli indirim marketleri zincirinde 12 aylık enflasyonun yüzde 110 seviyelerine ulaştığını belirtti.

BİM CFO’su, “Enflasyon yarın bizi nereye götürecek bilmiyoruz. …Türkiye yılı yüksek bir enflasyonla kapatacak gibi görünüyor” dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 70,60 olarak paylaşmıştı.

BİM’in Ciro Beklentisi Yüzde 100’ü Aşıyor

Market CFO’su asgari ücrette yaşanan artışa paralel şekilde yılın ilk 6 ayında yüzde 37,5’e varan maaş zammı yapıldığını açıkladı. Personel maaşlarındaki artışa ek olarak kiralarda da benzer fiyat artışlarının olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Şubat 2021 itibarıyla perakendecilik sektöründe pazar payı en yüksek firmalar arasında yer alan BİM’in ciro artışını ise yüzde 100’ü aşan bir oranda revize ettiklerini paylaştı.

Ciro artışı beklentilerinin yüzde 100’ün üzerinde olmasının sebebini ise enflasyondaki artış trendinin devam etmesi olarak açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.