Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dörtlü Toplantında Dikkat Çeken Mülteci Detayı!

Türkiye, Rusya, Suriye ve İran savunma bakanları ile istihbarat başkanları arasında Moskova'da dörtlü toplantı gerçekleştirildi. Toplantının detayları haberde;
Dörtlü Toplantında Dikkat Çeken Mülteci Detayı!
HABER GİRİŞ

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Türkiye-Rusya-Suriye-İran arasındaki dörtlü toplantıya ilişkin açıklama geldi. Dörtlü toplantıda, Türkiye-Suriye ilişkilerinin normalleştirilmesi alanında atılabilecek somut adımların ele alındığı bildirildi.

Toplantı kapsamında Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, İran Savunma Bakanı Mohammad Reza Aştiyani, Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ile Rusya, İran ve Suriye İstihbarat başkanlarının Moskova’da bir araya geldi.

MSB’nin yaptığı açıklamada, Suriye’deki güvenlik durumunun güçlendirilmesi için görüşüldüğü kaydedildi. Ayrıca Türkiye-Suriye ilişkilerinin normalleştirilmesi için atılabilecek somut adımların konuşulduğu eklendi.

Taraflar Suriye’nin Toprak Bütünlüğüne Saygılı Olduğunu Bildirdi

Dörtlü görüşme kapsamında, Suriye topraklarında bulunan terör örgütleri ve tüm aşırılıkçı gruplarla mücadele edileceğinin konuşulduğu vurgulandı.

MSB tarafından dörtlü görüşmeye ilişkin verilen bilgide, Suriyeli mültecilerin topraklarına dönmelerine yönelik çabaların yoğunlaştırılmasına ilişkin konuların ele alındığına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye-Rusya-Suriye-İran arasındaki toplantıda, tarafların Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olduklarını teyit ettiklerinin bilgisi verildi.

Tüm bunlara ek olarak gerçekleşen toplantının yapıcı bir havada geçtiği bildirildi. Suriye’de ve bir bütün olarak bölgede istikrarın temin edilerek sürdürülmesi için dörtlü formattaki toplantıların devamının önemine vurguda bulunuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.