Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dört Büyükler Arasında En Çok Kazandıran Beşiktaş Oldu

Beşiktaş son dönemde en iyi performans gösteren spor şirketi oldu. Süper Lig’deki mücadele hisseleri nasıl etkiledi? İşte detaylar;
Dört Büyükler Arasında En Çok Kazandıran Beşiktaş Oldu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da oldukça zayıf bir performans görülürken geçtiğimiz ay spor endeksinde yüzde 3,7 oranında artış görüldü. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un Süper Lig’de aldığı sonuçlar, yatırımcıların duruşunu da doğrudan etkiledi.

Geçen ay Beşiktaş ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ’nin hisselerinde yukarı yönlü hareket görülürken Fenerbahçe ve Trabzonspor’un hisselerinde düşüş görüldü.

Türkiye’de borsada işlem gören spor şirketlerinin finansal durumları iç açıcı durumda değil. 4 büyük kulübün toplam borcu 22 milyar TL’yi geçti.

Dört Büyükler Arasında En Çok Kazandıran Beşiktaş OlduKaynak: Paratic Piyasalar

Beşiktaş hisseleri yılın ilk çeyreğinde yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi olarak adını yazdırdı. Beşiktaş’ın hisselerinde 2023 Nisan ayında yüzde 41,3 oranında yükseliş kaydedildi. 2022’yi 5,9 TL’den tamamlayan Beşiktaş, mevcut yılda hisse fiyatını 11,8 TL’ye kadar yükseltti.

GCM Yatırım Banner

Şenol Güneş’in Beşiktaş teknik direktörlüğüne getirilmesinin ardından dört büyükler arasında zirve mücadelesi oldukça çetin geçti.

Süper Lig’de 70 puanla ilk sırada yer alan Galatasaray da borsada başarılı bir performans sergiliyor. Galatasaray’ın hisseleri Nisan ayında yüzde 3,9 yükseldi.

32. haftada 45 puanla 7. sırada yer alan Trabzonspor, yatırımcısına yüzde 6,3 oranında düşüş gösterdi. 67 puanla Galatasaray’ın hemen arkasında konumlanan Fenerbahçe de zayıf performansıyla dikkat çekti.

Dört Büyükler Arasında En Çok Kazandıran Beşiktaş OlduKaynak: AA

4 büyükler arasında en fazla piyasa değerine sahip olan Fenerbahçe, 5 milyar 107 milyon 368 bin TL ile ilk sırada yer alırken bunu sırasıyla 4 milyar 860 milyon TL ile Galatasaray, 2 milyar 832 milyon TL ile Beşiktaş, 1 milyar 700 TL ile Trabzonspor izledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.