Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dönmez Taahhüt Etti: Seçim Günü Trafo Sorunu Olmayacak

Bakan Dönmez, hafta sonu yapılacak seçimlerde yaşanacak olası sorunları engellemek için teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı.
Dönmez Taahhüt Etti: Seçim Günü Trafo Sorunu Olmayacak
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimler özelinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Enerji ve nakil hatları ile şebeke tarafında herhangi bir sorun yaşanmaması için bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında bakanlığın sitesinden açıklamalarını paylaşan Dönmez, enerji hatlarında bakım ve onarım çalışmalarında son gelindiğini ve kritik noktalara jeneratörlerin bağlandığını paylaştı.

Olası bir elektrik kesintisi ya da istisnai durumlarda gerçekleşebilecek trafo sorunlarının olmaması için gerekli tüm önlemlerin alındığı mesajını verdi.

Bakan Fatih Dönmez, “14 Mayıs’ta tüm seçmenlerimizin oylarını güven içerisinde kullanabilmesi için bakanlık olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalar yürütüyoruz” diye ifadede bulundu.

Siber Saldırılar için de Önlemler Alındı

Dijital olarak da güvenlik ağlarının kurulduğunu taahhüt eden Dönmez, “Siber saldırılara karşı gerekli önlemleri de aldık” dedi.

GCM Yatırım Banner

Merkezi denetim ve veri toplama anlamına gelen SCADA ve iletişim altyapısı kontrollerinin yapıldığını paylaştı.

Kolluk kuvvetlerince de destek alacaklarını ekleyerek, “İletişim sistemlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanması ihtimaline karşılık Mobil Telsiz Sistemi ve Uydu Telefonu alternatifleri hazırlandı. Seçim günü görev alacak arıza ekip personeli sayılarını belirledik ve kriz merkezlerini oluşturduk” diye açıklama yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.