Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dönmez: Maden, Gaz, Petrol Hepsini Çıkaracağız

AKP’nin seçim çalışmalarında faaliyet gösteren Bakan Fatih Dönmez, yeraltı kaynaklarının kamunun hizmetine sunulması için her şeyi yapacaklarını söyledi.
Dönmez: Maden, Gaz, Petrol Hepsini Çıkaracağız
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram müjdesi olarak duyurduğu Karadeniz doğal gazına ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. AKP’nin seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli doğal gazın önemi ve hane kullanımına sunulması hakkında açıklamalar yaptı.

1.sıra milletvekili adayı olduğu Eskişehir’de konuşan Dönmez, “2,5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde karadan 170 kilometre açıkta, su seviyesinden 5 bin metre derinlikte, tam 10 kuyu açtık. İnsanın inemediği, çalışamadığı derinlikte robotlarla çalıştık. Gemilerle boruları döşedik, karaya kadar getirdik” dedi.

Özellikle son zamanda yeraltında yürütülen arama çalışmalarına yoğunluk verildiğini söyleyerek, “Maden varsa maden, gaz varsa gaz, petrol varsa petrol… Arayıp çıkartacağız ve sizin hizmetinize sunacağız” diye konuştu.

“Belediyeleri de Bize Verin”

14 Mayıs günü yapılacak seçimler için AKP’ye oy isteyen Bakan Dönmez, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için de aynı istekte olduğunu paylaştı.

Bakan, 21 yıllık AKP iktidarının bu yılki seçim sloganının “Yarın değil, hemen şimdi” olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

“Biz 170 kilometre açıktan, gazı karaya getirdik, sisteme bağladık. Ama duydum ki buradaki belediyeler 10 kilometre açıktan suyu buraya getirememiş. Şimdi şu seçimleri atlatalım, önümüzde belediye seçimleri var. Belediyeleri de bize verin, o su çeşmenizde kesintisiz aksın inşallah.” (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu