Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dönmez Açıkladı: Doğal Gaz için Mart Müjdesi Sekteye Uğradı

Mart ayı itibarıyla Karadeniz gazının hane kullanımına sunulacağı sözü için beklenen gün geldi ama Bakan Dönmez planın sekteye uğradığını açıkladı.
Dönmez Açıkladı: Doğal Gaz için Mart Müjdesi Sekteye Uğradı
HABER GİRİŞ

6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremler tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Bir aydır depremin yarattığı enkaz kaldırılmaya ve yaralar sarılmaya çalışılırken, seçim öncesi verilen müjdeler de sallantıda kaldı. Kamuoyuna büyük bir müjde olarak duyurulan Karadeniz gazı için verilen tarihe gelindi ancak somut bir gelişme yaşanmadı.

Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilere konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının Mart ayında halkın hizmetine sunulamayacağını açıkladı.

Yerli doğal gaz planı için 1 aylık ertelemenin yaşanabileceğini paylaşan Dönmez, “Muhtemelen Nisan’a kalır” şeklinde ifadede bulundu.

Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi açılışı için “Çalışanlarımızın bir kısmı deprem bölgelerinden geliyor. İster istemez aileleriyle ilgilenmek zorunda kaldılar. Yarın tekrar bölgeye gideceğim” diye konuştu.

Trakya’daki Doğal Gaz Merkezi için Yasal Altyapı Kurulacak

Trakya’da kurulması planlanan doğal gaz merkezine ilişkin detaylı açıklama yapan Dönmez, ilerleyen günlerde konunun Meclis gündemine geleceğini, ardından yasal altyapının kurulacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Deprem sonrası tüm dikkatin afet bölgesine verildiğini ifade ederek, “Depreme odaklandık. Çalışma grupları çalışıyor. 1 yıl içerisinde orayı işler hale getirmek hedefimiz. 1-2 kanunda değişiklik ihtiyacı var” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.