Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dolar/TL Kurunda Yeni Gün! Kritik Seviyeler Belirlendi

Dolar/TL kurunda son zamanlarda yaşanan hareketler, piyasalarda dikkat çekici bir gelişme olarak öne çıkıyor. Detaylar haberin içerisinde;
Dolar/TL Kurunda Yeni Gün! Kritik Seviyeler Belirlendi
HABER GİRİŞ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bugün enflasyon rakamlarını açıklayacak. Piyasaların beklediği rapordan önce Dolar/TL kuru güne 32,53 liradan başladı. Açılışın ardından yükselişe geçen kur TSİ 9.34 itibarıyla yüzde 0,3 artışla 32,61 lirayı test etti.

Dolar/TL kuru Mart ayından bu yana psikolojik sınır olan 32 liranın üzerinde seyrediyor. Gcm Yatırım günlük bülteninde kısa vadeli olarak dolar/TL kurunu değerlendirdi.

Aracı kurum, orta vadede dolar/TL kurunda iyimserliğin devam ettiğini ancak yükselişlerin 32,77 ile sınırlanarak yükseliş kanalı altındaki fiyatlamaların kısa vadede negatif tarafta kalmasını sağladığı öngörüldü.

Paratic Piyasalar Dolar/TL Kuru Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Bu kapsamda kurun 32,77 üzerinde kalıcı fiyatlama reaksiyonu oluşturmadığı sürece 32,38 seviyesini kontrol noktası olarak görerek 32,77-32,05 arasında yatay ve negatif bir formda hareket edeceği ileri sürüldü.

Dolar/TL kurunun son dönemdeki hareketlerinin 32,38 üzerinde olduğu için üst bölgeye doğru bir reaksiyon verme ihtimali olduğuna dikkat çekildi. Ancak görünümün pozitife dönüşmesi için 32,77 üzerinde kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Gcm Yatırım bugünkü raporunda dolar/TL kuru için günün önemli seviyeleri olarak 32,38-32,77 bölgesine işaret edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.