Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğuş Otomotiv Temettüsünü, Esenboğa Elektrik Bedelsizini Duyurdu

Yatırımcılara KAP üzerinden bilgi veren DOAS temettü kararını, ESEN ise bedelsiz kararını paylaştı. İşte detaylar;
Doğuş Otomotiv Temettüsünü, Esenboğa Elektrik Bedelsizini Duyurdu

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret, kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirketin 2022 yılı bilançosu oldukça pozitif gelmişti. Şirket 2021’de 2,3 milyar TL olan net karını 2022’de 7,8 milyar TL’ye yükseltti. Veriler yatırımcıların beklentilerini karşılamıştı.

Şirket, 2022 yılı kar payından brüt 9,09 TL, net 8,81 TL nakit kar payı dağıtımı yapacağını bildirdi. Ödemeler 6 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Doğuş Otomotiv Temettüsünü, Esenboğa Elektrik Bedelsizini DuyurduKaynak: KAP

DOAS, günlük yüzde 0,4 artışla kapanışını 122,8 TL’den yaptı. Yılın en düşük seviyesi 55,7 TL, en yüksek seviyesi ise 199,3 TL olarak kaydedildi.

Esenboğa Elektrik

KAP üzerinden bedelsiz sermaye artırımı hakkında açıklama yapan Esenboğa Elektrik Üretim (ESEN), yüzde 306 oranında bedelsiz sermaye artırımı yaparak yüzde 73,49 oranındaki bölümü, kar payı dağıtımı kapsamında bedelsiz pay olarak dağıtmaya karar verdi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket 64 milyon TL sermayesini 260 milyon TL’ye yükseltecek. Konuyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı ifade edildi.

ESEN, günlük yüzde 1,3 kayıpla 53,4 TL’ye geriledi. Şirketin hisselerinde yılın en düşük seviyesi 30 TL, en yükseği 93,5 TL olarak kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu