Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğuş Otomotiv 515 Bin Pay Sattı, 5 Şirkete Tedbir Uygulandı

Doğuş Otomotiv geri aldığı payların bir kısmını geri satarken Koç Holding hisselerinde emekli ve yardım sandığı vakfı payı artırıldı. İşte önemli gelişmeler;
Doğuş Otomotiv 515 Bin Pay Sattı, 5 Şirkete Tedbir Uygulandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamasında adedi 140 liradan hesaplanmak suretiyle ortalama 515 bin adet hisseyi satma kararı aldı. Koç Holding hisselerinde emekli ve yardım sandığı payının artırıldığı belirtildi. Ayrıca Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde 5 hisseye tedbir kararı aldı.

Doğuş Otomotiv ile ilgili KAP üzerinden yapılan açıklamada şirketin kendi paylarından 514.993 adedini özel emirle sattığı aktarıldı. Söz konusu paylar şirketin toplam sermayesinin yüzde 0,23’üne karşılık geliyor. Satış işlemleri esnasında bir payın 140 TL üzerinden hesaplandığı bilgisi verildi. Doğuş Otomotiv hisseleri gün sonunda 165,7 TL’den işlem gördü.

Koç Holding

Koç Holding (KCHOL) Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, bünyesindeki Koç Holding hisselerinin oranını yükseltti. Vakfın şirketin sermayesindeki payı, son alımlarla birlikte yüzde 1,99’dan 2,35’e yükseldi.

Gün içinde yapılan açıklamada hisse başına 69,2 TL olmak üzere toplamda 9,101,942 TL nominal değerli payın alındığı belirtildi. Açıklamada alınan payların dolaşıma kapalı olduğu ifade edildi.

Söz konusu işlemler neticesinde Vakfın şirketteki sermaye payı yüzde 2,3’e yükselirken oy hakkı ise yüzde 1,8 oldu.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding hisseleri günü yüzde 2 artışla 71,4 seviyesinde tamamladı.

Tedbir Uygulanan Şirketler

Borsa İstanbul, yaptığı incelemeler sonucunda 5 hisseye tedbir uygulama kararı aldı.

VBTS kapsamında Döktaş Dökümcülük (DOKTA) ve Koray GYO’ya (KGYO) 14.12.2022’den 13.01.2023’e kadar brüt takas uygulanacak.

Politeknik Metal (POLTK) ve Ulusal Faktoring(ULUFA) ve Doğanlar Mobilya’nın payları ise yarından itibaren 13.01.2023’e kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.