Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğu Aras Enerji’den Yatırımcılarına Cevap Geldi

Doğu Aras Enerji, bağlı ortaklığı Aras Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yatırım planlaması hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Doğu Aras Enerji’den Yatırımcılarına Cevap Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılardan gelen sorular hakkında açıklama yaptı.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş’nin sorumluluk bölgesindeki 7 ilde 2023 yılı için 1.893.647.860 TL tutarında bir yatırım planlaması yaptığını belirtti.

Söz konusu yatırım planlamasının içinde ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi yer alıyor.

Bunun yanında ayrıca müşterilerin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması, teknoloji ve diğer yatırımları içerdiği kaydedildi. Doğu Aras Enerji, söz konusu yatırımların finansmanı şirket özsermayesi ve bankalardan sağlanan TL cinsinden Yatırım Kredisi ile sağlanmış olduğunu bildirdi.

2023 yılı yatırımlarına ilişkin herhangi bir yatırım finansman ihtiyacı bulunmadığını kaydetti.

Doğu Aras Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (ARASE) koduyla işlem gören hisselerine göz attığımızda saat 14.44 itibarıyla yüzde 2,33’lük artışla 57,15 TL’den işlem gördüğü kaydedildi. Doğu Aras Enerji’nin hisseleri aylık bazda yüzde 16,55, haftalık bazda yüzde 16,27 artış gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu