Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğu Aras Enerji’den Dev Yatırım: 2,2 Milyar Lira

Borsada ARESE koduyla işlem gören Doğu Aras Enerji Yatırımları, Kuzey Doğu Anadolu bölgesine yapacağı dev yaptırımı duyurdu. İşte detaylar;
Doğu Aras Enerji’den Dev Yatırım: 2,2 Milyar Lira
HABER GİRİŞ

Doğru Aras Enerji Yatırımları (ARESE), 2023 yılına yönelik doğu bölgesine yapacağı yatırımları Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. Şirket, yaptığı açıklamada deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara iyi dileklerini sundu. 2023 yılında planlanan yatırım projeleri ve bakım programlarında bir değişiklik olmadığını belirtti.

Türkiye’nin geçirmekte olduğu bu zor süreçte “Kaliteli Hizmet, Kaliteli Enerji” prensibi ile hareket ettiklerini vurgulayan şirket, sürdürülebilir başarı hedefleri doğrultusunda Türkiye ekonomisine ve enerji sektörüne katma değerli projeler kazandırdıklarını belirtti.

2,2 Milyar TL’lik Yatırım

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş’nin sorumluluk bölgesi olan Kuzey Doğu Anadolu’da Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır olmak üzere 7 ili, 58 ilçeyi ve 4 bin köyü kapsayan yatırımı hakkında bilgi verdi.

Şebeke tesis işlerine ait, ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi, müşterilerin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri amacıyla teknoloji ve diğer yatırımlar kapsamında 2.234.504.474 TL tutarında yatırım planlaması yapıldığı paylaşıldı.

Doğu Aras Enerji hisseleri günlük yüzde 3 negatifi gösterirken 139 TL’den işlem görüyor. Söz konusu duyurunun hisselere olumlu bir etki yapacağı tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.