Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin’de Ralli Sinyali: Golden Cross Yaklaşıyor

Dogecoin’in haftalık grafiğinde teknik olarak yeni bir yükseliş sinyali içeren kesişim yaklaşıyor. Detaylar haberde…
Dogecoin’de Ralli Sinyali: Golden Cross Yaklaşıyor
HABER GİRİŞ

Piyasa değeri olarak en büyük meme coin olan Dogecoin’de 2021’deki yükselişin habercisi olan görünüm bir kez daha kendisini gösteriyor. Kripto para biriminin haftalık grafiğinde, teknik analizde yükseliş sinyali olarak algılanan ‘golden cross’ gerçekleşmek üzere.

Yaklaşık 22 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan DOGE, bu yıl yüzde 70’in üzerinde bir fiyat artışıyla ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) neredeyse yüzde 50’lik artışını geride bıraktı.

DOGE’nin spot fiyatının 50 haftalık basit hareketli ortalaması (SMA) şu anda yukarı doğru seyrediyor ve önümüzdeki haftalarda 200 haftalık SMA’nın üzerine geçerek golden cross’u gerçekleştirebilir.

DOGE haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Böylece kısa vadeli fiyat momentumu kısa sürede uzun vadeli momentumu geride bırakabilir ve potansiyel olarak uzun süreli bir yükseliş eğilimine dönüşebilir. Yatırımcılar piyasaya giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için yapılandırılmış bir yaklaşımın parçası olarak sıklıkla hareketli ortalama geçişlerini takip ediyor.

DOGE, Mart ayında 200 haftalık SMA’nın zirvesine ulaşarak uzun süreli yatay konsolidasyondan çıktı ve o zamandan beri kritik ortalamanın üzerinde seyrediyor. Yaklaşan golden cross, üç yıldan fazla bir süredir ilk olacak. Ocak 2021’in başlarında görülen bir önceki olay, fiyatların yüzde 8.000’in üzerinde artışla 0,76 dolara yükseldiği dört aylık bir yükselişin habercisiydi.

GCM Yatırım Banner

Buna rağmen geçmiş veriler gelecekteki sonuçları vaat etmiyor ve yatırımcıların tuzağa düşmemesi için dikkatli olması gerekiyor. DOGE yazım itibarıyla 0,15 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın