Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin Geri Dönüşe Hazır Olabilir! Dev Balina Hareketi!

DOGE fiyatı toparlanma için hazır mı? Balina, 26 milyon dolarlık Dogecoin'i Robinhood'dan çıkardı. Bu hareket ne anlama geliyor? Detaylar haberde;
Dogecoin Geri Dönüşe Hazır Olabilir! Dev Balina Hareketi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük meme coin konumundaki Dogecoin’in (DOGE) fiyatı son birkaç gündür önemli derecede düşüş baskısı yaşıyor. Bu son düşüş, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi diğer büyük kripto varlıkların kayda değer kayıplara uğradığı genel piyasa gerilemesiyle aynı zamana denk gelmiş oldu.

Ancak, özellikle büyük bir yatırımcının merkezi bir borsadan büyük bir işlem gerçekleştirmesinin ardından, meme coinin fiyatının çok uzun bir süre düşüş yaşamayabileceği belirtiliyor.

Zincir üstü bir veri izleyicisinin işaretlediği transfer, DOGE topluluğunda spekülasyonlara yol açtı ve bu durum, meme coinin fiyatı için yükseliş işareti olabilir.

Balina, Robinhood’dan 150 Milyon Dogecoin Transfer Etti

Blockchain işlem takipçisi Whale Alert’in verilerine göre önemli miktarda Dogecoin, Robinhood borsasından çıkış yaptı. Geçen gün, Dogecoin blok zincirinde, kripto ticaret platformundan 26 milyon dolardan fazla bir miktara denk gelen 150 milyon DOGE token transferi tespit edildi.

İşlemin büyüklüğü göz önüne alındığında, bu fon hareketinin arkasında bir balina olduğu anlaşılıyor. Balinalar, cüzdanlarında önemli miktarda belirli bir kripto para birimine sahip olan veya elinde tutan etkili kuruluşlar veya bireyler anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Dogecoin balinasının tokenlarını bir borsa cüzdanından kendi saklama cüzdanına taşıdığı bu özel transfer, “borsa çıkışı” olarak biliniyor. Genel olarak, yatırımcılar coinlerini uzun vadede ellerinde tutmak istediklerinde varlıklarını alım satım platformlarından taşır ve bu da kriptonun geleceğine olan inançlarını gösterir.

Buna ek olarak, bazı yatırımcılar tokenlarını satın aldıktan hemen sonra çekmeyi tercih ettiğinden, fonların borsalardan çıkışı bazen yeni birikimin bir sinyali olabilir.

DOGE Fiyatı Piyasa Geneli Gibi Düşüşte.
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sonuç olarak, transferin büyük ölçekli doğası göz önüne alındığında, Dogecoin tokenlarının Robinhood’dan son hareketi, meme coinin fiyatı için bir yükseliş destekçisi olabilir.

Dogecoin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,1518 dolar civarında seyrediyor ve son 24 saat içinde yüzde 12’lik kayda değer bir düşüş gösterdi. Paratic Piyasalar verilerine göre en büyük meme coin, haftalık zaman diliminde yüzde 20’ye yakın değer kaybına uğradı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.