Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğan Holding’in Milpa Satışı Hisseleri Tavana Taşıdı

Doğan Holding, Çelik Halat’taki payından sonra Milpa’dan da vazgeçti. Hem holding hem de şirket hisselerinde yeşil mumların devamı geldi.
Doğan Holding’in Milpa Satışı Hisseleri Tavana Taşıdı
HABER GİRİŞ

Doğan Grubu’nun en köklü markaları arasında gösterilen ve ülkenin en önemli pazarlama şirketi olarak bir dönem boy gösteren Milpa satış haberlerine konu oldu. Doğan Holding, bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada Milpa’yı 55 milyon dolara sattığını duyurdu.

Şirket açıklamasında, Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 208.000.000 TL ödenmiş sermayesinde sahip olduğu yüzde 82,29 oranındaki toplam 171.161.612,438 adet payın satışının sağlandığı belirtildi.

Milpa Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Satış kararına ilişkin özel durum açıklamasının yapılmayacağı şu sözlerle açıklandı:

“Mevcut koşullar ile yapılacak bir özel durum açıklamasının şirketimizin meşru çıkarlarına zarar verebileceği dikkate alınarak; söz konusu içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar vermiştir.”

Borsada gösterdiği artışı sürdüren Doğan Holding (DOHOL) hisseleri haftanın ilk işlem gününde yüzde 3 artış, haftalık ise yüzde 11’e yakın prim kazandıktan sonra TSİ 11.00 12,7 lira seviyesinde işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Satış kararından sonra Milpa’nın (MIPAZ) hisseleri günlük artışıyla tavana koşarak yazım anında 15,56 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.