Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğan Holding’in Bağlı Ortaklığı Gama Recycle’ı Alıyor

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş, bağlı ortaklığı Öncü GSYO'nun, Gama Recycle'ın yüzde 70'ini satın alacağı duyuruldu. Detaylar haberde...
Doğan Holding’in Bağlı Ortaklığı Gama Recycle’ı Alıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin bağlı ortaklığının finansal duran varlık edinimi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş.  sermayesinin yüzde 70’ine denk gelen payların satın ve devir alınmasına  ilişkin olarak Kaplan Holding A.Ş. ile mutabakata vardığını açıkladı.

Yapılan işlemde Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş’nin şirket değerinin 159,9 milyon dolar ve özsermaye değerinin ise 49,6 milyon dolar olarak dikkate alındığı belirtildi.

Söz konusu payların iktisap bedelinin toplam 34,7 milyon dolar olacağı kaydedildi. Bir kısmının satıcıya nakit ödeme, kalan kısmı ise mali yapının güçlendirilmesi amacıyla Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında Satıcı adına ödemeler niteliğinde olacağı aktarıldı.

Öncü GSYO açısından (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam yatırım tutarının 83 milyon ABD Doları olacağı öngörüldü.

GCM Yatırım Banner

Gama Recycle’ın tekstil, pet şişe ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek polyester elyaf, rejenere elyaf ve farklı tiplerde geri dönüştürülmüş iplik üretim alanında faaliyet gösterdiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pay devir işleminin, Rekabet Kurumu başvurusu ve onayının ardından; üzerinde mutabık kalınan tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması hedeflenmektedir.”

Şirketin, borsada işlem gören (DOHOL) hisselerine göz attığımızda yatırımcıya aylık bazda yüzde 19,72, haftalık bazda yüzde 3,07 değer kaybettirdi. Yıllık bazda ise yüzde 4,79 kazandırdı.

1996 yılında borsaya adım atan şirketin hisseleri bu yılın başında 15,28 TL’ye yükseldi. Zirve seviyesinden uzak olan hisseler yazım sırasında 10,77 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.