Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğan Holding CEO’su: Seçim Sonucuna Göre Yatırım Gelecek

Döviz yoksunluğunun önüne geçmek ve resesyon korkularını dindirmek için beklenen yabancı yatırımcı haberi Doğan Holding CEO’sundan geldi. Detaylar haberde…
Doğan Holding CEO’su: Seçim Sonucuna Göre Yatırım Gelecek
Yorum

Türkiye ekonomisinin kaderini belirleyecek olan seçimlere sadece 5 gün kaldı. 14 Mayıs gününün ardından Türkiye siyasetini nelerin beklediği ve ekonomiyi ayağa kaldıracak olan yabancı yatırımcı rolünün nasıl konumlanacağı gizemini sürdürüyor.

İş dünyasının merakla beklediği sonuçlara göre özellikle yabancı portföyünde radikal değişiklikler olacak. Sektördeki isimler yabancı yatırımcıların Türkiye seçimlerini yakından takip etmesini Türkiye lehine görürken, iyimser görüşte olanlar öne çıktı.

Yabancı yatırımcılara dair karamsar davranmayan bir taraf da Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş oldu.

“Türkiye pahalı bir ülke olmasına rağmen hâlâ cazip. Doğru politika izlenirse Türkiye’ye yatırım gelecektir. Şu anda da nabız yoklamalar yapılıyor, ne olup bittiği izleniyor” diyen Göğüş, ekonomi yönetiminin çizeceği yola göre yabancı yatırımcının pozisyon alacağına dikkat çekti.

Dünya’ya konuşan Göğüş, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde yabancı banka ve yatırımcıların Türkiye’ye gelip araştırma yürüttüklerini paylaştı.

Piyasanın incelendiğini, doğru politikaların hayata geçirilmesi halinde Türkiye’ye yatırım geleceği beklentisini ifade etti.

Seçimler sonuçlandığında ise piyasaya verilecek ilk mesajın çok kritik olduğunun altını çizdi.

Doğan Holding CEO’su, “Stratejik yatırımlar hemen o gün gelmiyor ama portföy yatırımlarında hızlı giriş bekliyorum. Yani holdingler ve bankalar yatırımda ilk hedef olacak. Bu, seçimden sonra verilecek ilk mesajlara da bağlı, kapalı olan swaplar açılacak mı? Bunlar yatırım için belirleyici olacak” diye ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu