Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğan Holding CEO’su: Seçim Sonucuna Göre Yatırım Gelecek

Döviz yoksunluğunun önüne geçmek ve resesyon korkularını dindirmek için beklenen yabancı yatırımcı haberi Doğan Holding CEO’sundan geldi. Detaylar haberde…
Doğan Holding CEO’su: Seçim Sonucuna Göre Yatırım Gelecek
HABER GİRİŞ

Türkiye ekonomisinin kaderini belirleyecek olan seçimlere sadece 5 gün kaldı. 14 Mayıs gününün ardından Türkiye siyasetini nelerin beklediği ve ekonomiyi ayağa kaldıracak olan yabancı yatırımcı rolünün nasıl konumlanacağı gizemini sürdürüyor.

İş dünyasının merakla beklediği sonuçlara göre özellikle yabancı portföyünde radikal değişiklikler olacak. Sektördeki isimler yabancı yatırımcıların Türkiye seçimlerini yakından takip etmesini Türkiye lehine görürken, iyimser görüşte olanlar öne çıktı.

Yabancı yatırımcılara dair karamsar davranmayan bir taraf da Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş oldu.

“Türkiye pahalı bir ülke olmasına rağmen hâlâ cazip. Doğru politika izlenirse Türkiye’ye yatırım gelecektir. Şu anda da nabız yoklamalar yapılıyor, ne olup bittiği izleniyor” diyen Göğüş, ekonomi yönetiminin çizeceği yola göre yabancı yatırımcının pozisyon alacağına dikkat çekti.

Dünya’ya konuşan Göğüş, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde yabancı banka ve yatırımcıların Türkiye’ye gelip araştırma yürüttüklerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Piyasanın incelendiğini, doğru politikaların hayata geçirilmesi halinde Türkiye’ye yatırım geleceği beklentisini ifade etti.

Seçimler sonuçlandığında ise piyasaya verilecek ilk mesajın çok kritik olduğunun altını çizdi.

Doğan Holding CEO’su, “Stratejik yatırımlar hemen o gün gelmiyor ama portföy yatırımlarında hızlı giriş bekliyorum. Yani holdingler ve bankalar yatırımda ilk hedef olacak. Bu, seçimden sonra verilecek ilk mesajlara da bağlı, kapalı olan swaplar açılacak mı? Bunlar yatırım için belirleyici olacak” diye ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın