Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğal Gaz Faturalarına Taksit Seçeneği Geldi

Kış dönemine girerken yüksek faturalara bulunan çözüm, taksitli ödeme oldu. İGDAŞ, bankalarla anlaşma yaparak taksitli ödeme dönemini başlattı. Ayrıntılar haberde;
Doğal Gaz Faturalarına Taksit Seçeneği Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yüksek zamların ardından şişen doğal gaz faturalarına bulunan çözüm, kullanıcılara taksit imkanı sunmak oldu. İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ), İstanbul’da hane halkının doğal gaz faturalarını kredi kartıyla vade farksız ödemeyebilmesi için toplam 15 banka ile anlaşma yaptı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden duyuru yapan İGDAŞ, yaklaşan kış mevsimi için doğal gaz faturalarına finansman desteği sağlamak amacıyla İstanbul’daki vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlayacağını açıkladı.

Buna göre kullanıcılara faturalarını vade farksız ve masrafsız şekilde 12 aya kadar taksitlendirme imkanı verileceği duyuruldu.

İGDAŞ tarafından yapılan açıklamada, Vakıf Katılım ile yapılan anlaşmada doğal gaz abonelerine tüketici finansman desteği ile fatura ödeme kolaylığı sağlanacağı belirtildi.

Yeni Uygulama 1 Kasım İtibarıyla Başlıyor

İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen, alınan kararın 1 Kasım tarihinden itibaren uygulamaya alındığını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Vakıf Katılım ile İGDAŞ arasında yapılan anlaşmada, bankada İGDAŞ aboneleri için limit belirlendiği, İGDAŞ abonesi olan ve fatura borcu olmayan hanelerin, vade farksız ve masrafsız şeklide bu finansman desteğinden yararlanabileceklerini ekledi.

Özmen, “Abonelerimiz banka tarafından tahsis edilecek limitleri kapsamında, kampanya dönemindeki faturaları için bu fırsattan faydalanabilecekler” dedi.

Aboneler Faturalarını İstedikleri Taksit Sayısına Bölebilecek

İGDAŞ Genel Müdürü, abonelerin limitleri kapsamında, faturalarını istedikleri taksit sayısına bölebilecekleri bilgisini paylaştı.

1 Kasım’dan itibaren başlatılan uygulamanın 31 Mart 2023 tarihine kadar 4 aylık süre zarfında geçerli olacağını söyledi.

Abonelerin uygulamadan faydalanmaları için Vakıf Katılım şubelerine başvuruda bulunmaları gerektiğini ekledi.

Kredi Kartına 5 Taksit Yapılabilecek

İGDAŞ ile 15 banka arasında yapılan anlaşmaya göre bankaların kredi kartlarına vade farksız 5 taksite kadar doğal gaz faturası ödeme imkanı sunuluyor.

Taksit sayısı değişkenlik göstermekle birlikte bankalara göre 2 ila 5 arasında taksit yapılabiliyor.

Anlaşma yapılan bankalar arasında yalnızca Halk Bankası 5 taksit fırsatı sunarken, 4 taksit imkanı sunan bankalar; Ziraat Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi oldu.

Garanti Bankası, Denizbank, ING Bank, Kuveyt Türk, Odea Bank, QNB Finans Bank, Türkiye Finans, TEB ve Alternatifbank 3 taksit olanağı tanıyan bankalar olarak sıralandı. Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Akbank ise 2 taksit imkanı sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.