Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Djed için Geri Sayım Başlarken ADA Fiyatını Neler Bekliyor?

Cardano'nun stablecoin'i Djed önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor. Peki, ADA fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Detaylar haberde;
Djed için Geri Sayım Başlarken ADA Fiyatını Neler Bekliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ekosisteminin yeni stablecoin’i olarak lanse edilen Djed için artık geri sayım başladı. Yakın tarihli blog gönderisine göre Djed gelecek hafta piyasaya sürülecek. Peki, bu gelişmeler eşliğinde ADA fiyatında son durum nasıl?

İşte Cardano’ya dair dikkat çekenler: Cardano’nun stablecoin’i önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Bu arada ADA, bu yıl şimdiye kadar kaydettiği kazanımları kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya!

Djed için Güncel Duyuru Geldi

Cardano’nun yerel aşırı teminatlandırılmış stablecoin’i Djed, dijital varlığa güç sağlayan layer-1 ölçeklenebilir kurumsal ağ COTI tarafından yayımlanan 24 Ocak tarihli blog gönderisine göre gelecek hafta piyasaya sürülecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @COTInetwork

Paylaşıma göre önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesinin ardından aşırı teminatlandırılmış stablecoin ve onun rezerv coin’i SHEN, Singapur kripto para borsası Bitrue’da listelenecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @BitrueOfficial

Aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin olması nedeniyle Djed, Cardano’nun dijital parası ADA ve rezerv coin SHEN tarafından desteklenecek.

GCM Yatırım Banner

Aşırı teminatlandırılmış stablecoin’ler, stablecoin’in kendisinden daha yüksek değere sahip varlıklar tarafından desteklenmektedir. Bu, fiat para birimi tarafından desteklenenler veya değerlerini korumak için algoritmik mekanizmalar kullananlar gibi diğer stabilcoin türlerinden farklıdır. Bu nedenle, uzun vadeli istikrarları hakkında endişeler bulunmaktadır.

Geçmişte başarısız olan aşırı teminatlandırılmış stablecoin’lerin birkaç örneği olmuştur. Bir örnek, gözden düşmüş Do Kwon’un sahibi olduğu Basis Cash’tir. Risk sermayesi şirketlerinden 133 milyon dolar fon toplayan bir stablecoin projesiydi. Ancak proje, desteğiyle ilgili düzenleyici zorluklarla karşılaştıktan sonra Aralık 2018’de kapatıldı.

Başka bir örnek, Ethereum (ETH) ile aşırı teminatlandırılmış algoritmik bir stablecoin olan Carbon (CUSD) idi. Ancak proje, düzenleyici zorluklar nedeniyle sonlandırıldı.

ADA Bir Geri Çekilme Görüyor

Haber yazımı esnasında 0.36 dolardan el değiştiren ADA’nın fiyatı son 24 saat itibarıyla yüzde 4.5 düştü. CoinMarketCap verilerine göre 2022’yi çalkantılı bir şekilde kapattıktan sonra ADA’nın fiyatı yıl başladığından bu yana yüzde 40 civarında arttı.

Son birkaç gün içinde azalan satın alma baskısı ve artan kâr elde etme ile ADA’nın denge hacmi (OBV) günlük grafikte düşüş trendinde görüldü.

Bir kripto varlığının OBV’sindeki istikrarlı bir düşüş genellikle ayı sinyali olarak algılanır. Genel olarak, bir varlığın fiyatında düşüşle sonuçlanan, satın alma baskısından daha fazla satış yapma baskısı olduğunu gösterir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

ADA’nın basit hareketli ortalamasına (SMA) ilişkin bir değerlendirme ise piyasada düşüş eğiliminin yeniden canlandığını ortaya çıkardı. Yazım zamanında, 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın altındaydı. Bu durum, genellikle düşüş eğiliminin bir işaretidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.