Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ditaş Hisseleri Grev Kararıyla İlk Başta Düştü Sonra Toparlandı

Türk Metal Sendikası’nın grev kararı aldığı fabrikalardan biri de Ditaş oldu. Şirket kararı KAP üzerinden duyururken hisseler düştü.
Ditaş Hisseleri Grev Kararıyla İlk Başta Düştü Sonra Toparlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik Anonim Şirketi (Ditaş) kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Buna göre Ditaş üyesi olduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi müzakere sürecinde, Türk Metal Sendikası tarafından işyeri için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı alındığını açıkladı.

Çelik Halat gibi Ditaş da toplu iş sözleşmesi imzalanması amacıyla görüşmelerin devam ettiğini ve sürece ilişkin önemli gelişmelerin, ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuya açıklanacağını ekledi.

Ditaş Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

27 Aralık seansını 26,34 Türk lirasında tamamlayan hisseler, bugünkü seansa 27 lira ile açılış yaptı.

Gün içi yüksek seviyesini de 27,14 TL ile açılışta yaptı. Şirketin Türk Metal Sendikası’nın grev kararını açıklamasıyla sert düşerek 26,5 liraya geriledi. Ardından toparlandı.

GCM Yatırım Banner

TSİ 15.23’te yüzde 0,9 artıda fiyatlanıyor.

Yine de DITAS kodlu hisse senetleri tüm göstergelerde pozitif kaldı. Haftalık bazda yüzde 10,5 artan DITAS hisseleri, aylık yüzde 11, yıllık ise yüzde 103 arttı. Düşüş durumunda hisseler için izlenecek ilk teknik destek 26,22 TL iken yükseliş durumunda 27,02 TL ilk direnç noktası oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.