Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Disney Hisseleri Beklentileri Karşılayamayan Üçüncü Çeyrek Raporuyla Düştü

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Disney, beklentileri karşılayamadığı bilançonun ardından geriledi. Detaylar aşağıda;
Disney Hisseleri Beklentileri Karşılayamayan Üçüncü Çeyrek Raporuyla Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2019 mali yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Disney, Wall Street’i hayal kırıklığına uğrattı ve Salı günü kapanış sonrası yapılan işlemlerde hisselerinde yüzde 3.7’lik gerileme yaşandı. Hisse başına kazancını 1.35 dolar olarak açıklayan Disney, 1.75 dolarlık beklentiyi kaçırdı.

Gelir de 21.47 milyar dolarlık beklentiyi karşılayamayarak 20.25 milyar dolar oldu. Beklentilerin altında kalan bilançosu için Disney, Mart ayında 71 milyar dolarlık anlaşmayla kapanan Fox satın alımının eğlence varlıklarının devam eden entegrasyonunu suçladı.

Şirket Studio Entertainment segmentinde 3.8 milyar dolarlık gelir elde ettiğini, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33’lük artış görüldüğünü belirtti.

Disney Üçüncü Çeyrek Raporuyla DüştüDisney’in Media Networks birimi de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 21’lik artışla 6.7 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin Parks birimi, önceki yıla göre yüzde 7’lik artışla 6.6 milyar dolar gelir elde etti. Doğrudan tüketiciye segmenti çeyrek dönemde 3.86 milyar dolarlık gelir elde ederken, işletme zararları 168 milyon dolardan 553 milyon dolara yükseldi.

Şirket artan kayıplar için Hulu’yu ve ESPN+ ile Disney+ için yapılan fazla yüksek yatırımları suçladı.

Disney Artan Kayıplar Hulu ESPN Suçladı Şirketin kazanç çağrısında Disney CEO’su Bob Iger, firmanın ABD’li müşterilere Disney+, ESPN+ ve reklam destekli Hulu aboneliğinin ayda 12.99 dolara, yani Netflix’in standart aboneliğiyle aynı maliyete mal olacağını söyledi. Bob Iger, Disney+’nın Netflix kadar içeriğe sahip olmayacağının farkında olduğunu fakat Disney, Marvel ve Star Wars markalarının gücünün tüketicileri çekmeye yardım edeceğine inandığını da vurguladı.

Bu noktada akıllara Morgan Stanley’nin yorumu geldi. Morgan Stanley analistleri Disney’in kazançlarını 4 yılda neredeyse ikiye katlayacağını öngörmüş ve firma için aşırı iyimser yorumlarla hedef fiyatlarını yükseltmişlerdi. Analist Swinburne; Marvel’ın kitlesel pazara hitap ettiğini göz önüne alarak platformun 2024’e kadar 60 milyondan 90 milyona ulaşacak abone sayısı üzerine bahse girmesinin gerçekçi olduğunu savunmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın