Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DİSK: Vergi Yükü İşçinin Sırtında

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, vergi yükünün işçinin sırtında olduğunu belirterek adalet çağırısında bulundu. Detaylar haberde...
DİSK: Vergi Yükü İşçinin Sırtında
HABER GİRİŞ

Asgari ücret ile geçim savaşı veren vatandaşın sırtındaki vergi yükü ağırlaşıyor. Konuya yönelik açıklamada bulunan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

DİSK Başkanı Çerkezoğlu, çok kazanandan az, az kazanandan çok vergi alındığını söyledi.

“Vergide Adalet için Kanunu Teklifi Verdik”

Büyük sermaye sahiplerinin, büyük şirketlerin, holdinglerin vergi diye bir gider kalemi kalmadığını aktardı. Vergi yükünün işçinin sırtında olduğunu söyledi. Bir gecede vergilerin sıfırlandığını, bir sabah yeni vergi imtiyazlarının geldiğini bildirdi.

Çerkezoğlu, vergi gelirlerinin en büyük kısmının yüzde 75’le dolaylı vergilerden oluştuğunu söyledi. Vergide adalet için kanun teklifi hazırladıklarını ve tüm siyasi partilere verdiklerini bildirdi.

“TL Değersizleştirildi”

DİSK Başkanı Çerkezoğlu, Türkiye’de çalışma yaşamamın işçiler için cehenneme dönüştüğünü söyledi. Türk Lirası’nın değersizleştirildiğini ve emeğin uluslararası sermaye için ucuz hale getirildiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Emekliler hakkında konuşan Çerkezoğlu, emeklilere verilen maaşın yoksulluk sınırına yaklaşmadığını hatta açlık sınırının bile altında olduğunu söyledi.

Emekli olup hayatta kalma mücadelesi verenlerin yanında, bir de emekli bile olamayan ve emeklilikte adalet isteyenler olduğunu aktardı. Tarihin en olağanüstü bölüşüm krizlerinden birinin yaşandığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.