Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dışişleri Bakanlığı Ayni Deprem Yardımlarını Detaylandırdı

Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün dış temsilciliklerin eş güdümüyle depremden etkilenen şehirlere gönderilen ayni yardımlar paylaşıldı. İşte detaylar;
Dışişleri Bakanlığı Ayni Deprem Yardımlarını Detaylandırdı
Yorum

Coğrafyanın en büyük yıkımları savaşan 6 Şubat tarihli depremlerin ardından Türkiye’ye yurt için ve yurt dışından ayni ve nakdi yardımlar yapıldı. Deprem bölgesindeki yaraların sarılmasında bu zamana karar yapılan ulusal yardımlar Dışişleri Bakanlığı tarafından listelendi.

Dışişleri Bakanlığı bugün resmi Twitter sayfasından dış temsilciliklerin eş güdümüyle Türkiye’ye ulaştırılan ayni yardımlara ilişkin son verileri paylaştı.

Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda deprem bölgesine sahra hastanesi kuran toplam ülke sayısının 28, toplam hastane sayısının ise 30 olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Deprem Ayni Yardımlar Açıklama
KAYNAK: TWİTTER

Depremin yaşandığı 6 Şubat tarihinden bu yana 130 bin 785 çadırın, 1168 yaşam konteynerinin ve 1676 mobil hijyen ünitesinin Türkiye’ye ulaştırıldığı belirtildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Yunus Sezer’in 6 Şubat tarihli depremlerden hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 44 bin 374’e çıktığını açıklamıştı.

Türkiye’ye yapılan ayni yardımlar kapsamında 1 milyon 602 bin 270 battaniye, 226 bin 451 uyku tulumu, 83 bin 844 yatak, 29 bin 266 jeneratör, 6 bin 312 ton giyecek, 3 bin 476 ton hijyenik tıbbi malzeme ve 5 bin 981 ton gıdanın da yer aldığına dikkat çekildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu