Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Diriteks Gecikmedeki Ödemeler için Görüşmelere Tekrar Başlıyor

Diriteks Diriliş Tekstil, gecikmede olan Halk Bankası ödemesi ve diğer ödemeler için tekrar görüşmelere başlanma kararı alındığını açıkladı.
Diriteks Gecikmedeki Ödemeler için Görüşmelere Tekrar Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseleri Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na Halk Bankası ödemesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Bugün TSİ 17.00’dan sonra yapılan açıklamaya göre Diriteks, 15.11.2021 tarihli olağan genel kurul toplantısı sonucu yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

25 milyon TL yatırım sözleşmesi yaptığı Orkun Aslan‘ın yeni yönetime girmesi ile gecikmede olan Halk Bankası ödemesi ve diğer ödemeler için tekrar görüşmelere başlanma kararı alındı.

Diriteks Hisse 17 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Üretim çalışmalarına yönelik desen kalıbı için iç piyasadan ve hammadde ihtiyacını sağlamak üzere Çin ve iç piyasadan kumaş tedariki görüşmelerine başlandı.

DİRİT kodlu hisse senetleri bugün ekside işlem görürken gün içi hareket aralığı 4-87 – 5,30 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

Şubat ayında 12 TL ile zirve yapan hisseler, haftalık yüzde 20,5 artarken aylık yüzde 18,9 değerlendi. Yıllık bazda ise yüzde 44 arttı.

Diriteks Diriliş Tekstil, daha önce Eylül ayında Halk Bankası kredisini yapılandırdığını açıklamıştı.

27 Ağustos 2021 tarihinde Orkun Arslan (yatırımcı) ile imzalanan yatırım sözleşmesine istinaden 1.000.000 TL peşin ödeme yapılarak Halk Bankası kredisi 24 ay vadeli yüzde 18 sabit faiz oranı ile yeniden yapılandırılmıştı. Ödeme tablosunda 2022 yılı Mayıs-Ağustos ve Kasım ayları taksitlerine ek olarak toplamda 1.500.000 TL balon ödeme konulduğu eklenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.