Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Diplomalı İşsizler Ordusu Meclis Gündemine Taşınıyor

İşsiz kalan üniversite diplomalı genç oranının ilkokul mezunlarına nazaran arttığına dikkat çeken CHP’li Deniz Demir, Meclis’e önerge verdi.
Diplomalı İşsizler Ordusu Meclis Gündemine Taşınıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), son açıkladığı verilerde işsiz sayısında artışın durduğunu duyursa da CHP Ankara Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Deniz Demir’in Meclis’e sunduğu önerge aksini ortaya koydu.

CHP’li Demir, işsiz kalan gençlerin durumuna dikkat çekmek için ülkede üniversite mezunu işsizlik sorununun ve nedenlerinin araştırılmasını istedi.

Demir’in Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde neden üniversite mezunu gençlerin işsiz kaldığına ve gençlerin sorunlarına çözüm bulunması gerektiğine işaret edildi.

Ülkede üniversite mezunu işsiz oranının ilkokul mezunlarınınkinden yüksek olduğunu belirten Demir, “Mevcut iktidarın, ‘Her ile bir üniversite’ stratejisi, Türkiye’deki genç işsizler ordusunun katlanarak artmasına yol açmıştır. Türkiye’de iş bulabilen üniversite mezunlarının büyük bölümü ise eğitimini aldıkları alanlardan çok farklı alanlarda çalışmak zorunda kalmaktadır” dedi.

Genç işsizlik oranının giderek arttığına dikkat çeken Ankara Milletvekili Deniz Demir konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Açılan niteliksiz üniversiteler yüzünden gençlere umut satıldığını ifade ederek, “Üniversite mezunu gençlerin gerçek işsizlik verilerinin açıklanması, işsiz gençlerimizin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm yolları üretilmesi elzemdir. Bu konuda biz de üzerimize düşen sorumlukları her zaman yerine getireceğiz” diye ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu