Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dijitalleşmeye 10 Milyon Dolar Yatıran Şirketin Hisseleri Uçtu

Son 5 yılda dijitalleşme projelerine 10 milyon doların üzerinde yatırım yapan Sun Tekstil hisseleri yükselişe geçti. Detaylar haberin içerisinde;
Dijitalleşmeye 10 Milyon Dolar Yatıran Şirketin Hisseleri Uçtu
HABER GİRİŞ

Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melis Vekiloğlu, şirketin dijitalleşme alanında yaptığı yatırımlardan bahsetti. Vekiloğlu açıklamasında, teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve yeni ufuklar açtığı bir dünyada yaşandığına işaret etti.

İş dünyasında kalıcı olmak, markayı geleceğe taşımak ve adından başarıyla söz ettirmek isteyen şirketler için dijital dönüşümün büyük önem arz ettiğini bildirdi.

Sun Tekstil olarak kaynak tüketimini azaltmak ve sürdürülebilir moda anlayışını yaygınlaştırmak için tasarımdan başlayarak birçok inovasyonu şirketlerinde hayata geçirdiklerini belirtti.

Sun Tekstil Hisseleri Yükselişe Geçti

Borsa İstanbul’da SUNTK hisse koduyla işlem göre Sun Tekstil, oklarını eksiden artıya çevirdi. Haftalık yüzde 6,43 kayıp kaydeden hisse, günlük yüzde 3’lük yükseliş gösterdi.

SUNTK gün içinde en yüksek 75,5 lira, en düşükse 69,15 lira seviyesini test etti. TSİ 15.56 itibarıyla SUNTK, 71,70’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Sun Tekstil Hisse Grafiği Paratic Piyasalar
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Üç boyutlu tasarım yazılımlarını kullanarak fiziksel numune üretimlerini azalttıklarını söyleyen Vekiloğlu, şöyle konuştu;

“360 derece fotoğraf çekim kabini, kumaş yüzeyini yüksek çözünürlükte dijital ortama taşıyabilen tarayıcı ve kumaşın mekanik özelliklerini dijital ortama aktaran donanımımız sayesinde dijital kumaş kütüphanelerimizi oluşturduk.”

Dijital Dönüşüm Yakından Takip Ediliyor

Bahsi geçen tüm unsurların birleşimiyle müşterilerin dijital koleksiyon sunumlarının gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Sun Tekstil’in global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olarak dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ettiklerini paylaştı.

Dijitalleşme uygulamaları sayesinde sürdürülebilir tasarımla üretim süreçlerinin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırdıklarını vurguladı.

Hedef: Daha Az Doğal Kaynak Tüketmek

Üretim metodu olarak daha iyi seçenekleri kullanabilmek için yenilikçi buluşlar geliştirdiklerini dile getiren Vekiloğlu, sürdürülebilir teknolojilere yatırım yaptıklarının bilgisini verdi.

Daha az doğal kaynak tüketmek hedefiyle programlarından yaralandıklarına işaret etti. Dijital araçların etkin kullanımında önemli rol oynayan uzman kadrolarıyla en güncel teknolojilere yönelik hazırladıkları eğitim içerikleri ve e-öğrenme platformlarını uygulamalarla desteklediklerini söyledi.

“Son beş yılda dijitalleşme projelerine 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptık.” ifadelerini kullanan Vekiloğlu, üretim şirketi olmaları sebebiyle insan odaklı çalışıldığını ancak dijitalleşmeyi sadece otomasyon için değil iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve performansın arttırılması yönünde de kullandıklarını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.