Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dijital Reklam Firması Küresel Merkezini İstanbul’a Taşıdı

Uluslararası dijital reklam firması Reliz, global operasyonları için merkezini İstanbul’a taşıdığını duyurdu.
Dijital Reklam Firması Küresel Merkezini İstanbul’a Taşıdı
HABER GİRİŞ

İş dünyası, beklenen İstanbul depremi yüzünden merkezini farklı illere taşımaya hazırlanırken, küresel operasyon merkezini Türkiye’ye alma kararı veren uluslararası dijital reklam firması Reliz, rotayı İstanbul’a çevirdi.

Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Google, Twitter, META, Tiktok ve Snapchat gibi sosyal platformlarında reklam kanallarının sertifikalı partnerliğini yürüten ve İstanbul’da 2 ofisi ve 70’ten fazla personeli bulunan Reliz’in 2023 yılı planları arasında İstanbul’un öne çıktığı belirtildi.

Bu kapsamda markanın operasyonlarını ve istihdamını büyütmeyi amaçladığı, küresel merkezini Türkiye’nin kalbi olarak nitelenen İstanbul’a taşıdığı aktarıldı.

Markanın kurucularından olan Peter Kireev’in konuya ilişkin görüşüne yer verilen açıklamada, Reliz’in şimdiden Türkiye pazarında çok sayıda banka ve fintech şirketi ile işbirliği kurduğu söylendi.

Kireev, ” Global yayılma stratejilerimiz doğrultusunda Türkiye pazarında büyük potansiyel var” dedi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye pazarının mobil pazarlama alanında fırsat sahibi olduğunu belirterek, yenilikçi teknolojilere sahip şirketlerin avantajlı konumda olduğunun altını çizdi.

Reliz’in Türkiye’ye dair orta ve uzun vadeli büyüme planları yaptığını ifade ederek, “Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla sözleşme imzaladık. Pek çok finansal teknoloji ve e-ticaret paydaşıyla da görüşme aşamasındayız” diye konuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın