Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

5.000 Hp’lik Devel Sixteen’in Üretimi Başlıyor!

Dünyanın en beygirli hiper otomobili olarak gösterilen Sixteen'in çıkışı haber verildi. Yalnız bazı sorunlar atlatıldıktan sonra!
5.000 Hp’lik Devel Sixteen’in Üretimi Başlıyor!
HABER GİRİŞ

Beygir rakamının en fazla telafuz edildiği hiper otomobilden yeni haberler var! İlk başlarda inanılması zor bir rakam gelmişti. Devel Sixteen incelememizde bu aracın çıkışına dahi şüpheli yaklaşmıştık. Bir kaç versiyon halinde üretimi olacağı söylenen Dubaili hızlı aracın prototipini Supercar Blondie test etmiş. Onun videosunu en aşağıda izleyebilirsiniz. Devel’in kurucu ortağı ve Sixteen’in tasarımcısı Majid Al Attar, çıkış için kesin tarih verdi!

Normal bir yol aracından çok daha fazlasını yapmak için tasarlanan Devel araçları, her yönden benzersiz şekil ve özellikteler. Durum Bugatti Chiron’dan 3.500 beygir fazla olması, onun barındırdığı beygir güçleriyle limit üzeri hız yapacağı anlamına gelmiyor.

Sixteen’in dış görünümü hiç de alıştığımız cinsten değil!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Standart bir süper spor aracın 10 katı güce sahip Devel hipercar için yeşil ışık yakıldığı ve aracın belirli adette 2019 yılının Şubat ayında çıkışı Majid Al Attar tarafından söylendi! Akıllarda normal olarak bu araç tamamen kusursuz mu? sorusu geliyor. Karoser bakımından yorum yapacak olursak, Sixteen kesinlikle istenilen hız rakamlarına çıkıyor derdik.

İşin gerçek yüzünü aslında Bugatti, Chiron modeliyle anlatıyor. Fransız marka aracını Alman mühendisler son halini insanlara sunabilmek için 10 yıllık bir çalışma yapmışlar.

Belki bundan sonraki modellerde kullanılmayacağı söylenen W16‘nın oluşturduğu güçleri dizginlemek amaçlı, araçta oluşturan aerodinamik unsurlar için akıl dışı çalışmalar yapılmış.

GCM Yatırım Banner

Bu tip şeylerden sonra Devel, Sixteen modelinde bunları yaptı mı diye düşündürüyor! 3 kat bir ps gücü size de korkutucu gelmiyor mu?

Sixteen’in 514 km/h son sürate çıkabileceği söyleniyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi hiper araç 3 farklı versiyonda gösterilecek. Bunlardan birincisi 2.000 ps, ikincisi ise 3.000 ps güçle lanse edilecek. Bu varyantlar çift turbo V8 motorla gidişlerini sağlayacaklar.

5.000 ps Sixteen, Chiron’da olduğu gibi V16 motor, dört turbo ile aktarımlarını yapacak! Uzmanların ne dediklerine baktığımızda; Devel’in telaffuz edilen 514 km/h hız rakamına çıkamayacağı, çıkabildiği takdirde de güvenli olmayacağı söylendi!

Road and Track‘e göre Sixteen’in “üretime yakın bir yere ulaşmasını engelleyen geniş bir problem listesi var” diyerek konuya yaklaştı. Haliyle herkes 500 km duvarının delinmesi, araç motorunun soğutulması ve denge durumları gibi en önemli faktörlerin henüz halledilmiş olmadığı savunmasındalar.

Kısaca, dediğimiz maddelerin tek bir çizgide olmadığı sürece Devel hipercar, kesinlikle havalanarak uçacaktır. Marka ortağı, sanırız o yüzden ilk başta alt versiyonlarla çıkışın yapılacağını bildirdi. Bunu en net 2019 yılının Şubat ayında göreceğiz…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın