Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Devasa Bilanço Açıklayan Şirket için “AL” Tavsiyesi

Bilançosunu açıklayan Koç Holding için Ak Yatırım ve Vakıf Yatırım'dan değerlendirme geldi. Detaylar haberde...
Devasa Bilanço Açıklayan Şirket için “AL” Tavsiyesi
Son Güncelleme: 

Bilanço sezonuna hızlı bir giriş yapan şirketler, raporlarını yayımlamaya devam. Bu kapsamda yatırımcıların hisselerini yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Koç Holding A.Ş (KCHOL), dün 2023 yılının 3. çeyreğine ilişkin raporunu paylaştı. Şirket bilançosunu açıkladıktan sonra bugün Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş’den ve Akbank’tan değerlendirme geldi.

Söz konusu dönemde net kârını yüzde 83 artıran Koç Holding için değerlendirmede bulunan Vakıf Yatırım, Koç Holding’in de 3Ç23 döneminde güçlü performansını sürdürdüğünü bildirdi.

Şirketin hisselerinin son bir ayda endeksi yüzde 10 yendiğini, yılbaşından bu yana da endeksten yüzde 25 pozitif ayrıştığını kaydetti.

Kurum tarafından yayımlanan raporda şu ifadeler yer aldı:

“Finansallar sonrasında Koç Holding için 175,60 TL olan hisse başı fiyat hedefimizi, iştiraklerindeki değerlemelerin ve net nakit pozisyonundaki yükselişin paralelinde, 202,30 TL’ye yükseltiyoruz. Son kapanışa göre yüzde 42 yükselme potansiyeliyle Koç Holding için kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL” önerilerimi sürdürüyoruz.”

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Bilanço sonrası değerlendirmesini yayımlayan Ak Yatırım ise şirketin hedef hisse fiyatını yüzde 8 artırdıklarını bildirdi.

Akbank tarafından yayımlanan raporda şu açıklama yapıldı:

“Koç Holding için 235,3TL hedef hisse fiyatımızla beraber “Endeksin Üzerinde Getiri” tavsiyemizi koruyoruz. Koç Holding cari net aktif değerine göre yüzde 29 iskonto ile işlem görürken son 2 yıllık tarihi iskonto yüzde 32, son 5 yıllık ortalama ise yüzde 21 seviyesindedir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu