Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Yükseliş Yolda mı? İlk 10’daki Altcoin için Dönüm Noktası!

XRPLedger'ın otomatik piyasa yapıcı aktivasyonunun Ripple ve XRP üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceği konuşuluyor. Detaylar haberin devamında;
Dev Yükseliş Yolda mı? İlk 10’daki Altcoin için Dönüm Noktası!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel para birimi XRP’nin fiyatı, geçen hafta yaşadığı kayıpları geri kazanmakta zorlanıyor, ancak fiyat hareketini yönlendirdiği düşünülen iki faktör nedeniyle 0,60 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı sürdürüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada sunacağı açılış özeti için son tarihin yaklaşıyor olması piyasa katılımcıları arasında heyecan yaratıyor. Öte yandan, XRPLedger’da bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) için yapılan değişiklik onaylandı.

AMM’nin Olumlu Etkisi Görülebilir

XRPScan verilerine göre merkezi olmayan halka açık blok zinciri XRPLedger, 22 Mart tarihine kadar bir AMM’nin aktivasyonunu görecek.

XRP topluluğu, bu gelişmenin altcoin fiyatı ve ödeme havale şirketi Ripple üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekliyor.

XRP Fiyat Grafiği Yatay Seyir Sunuyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Defter üzerinde bir AMM’nin etkinleştirilmesini öneren XLS-30D değişikliği, XRP sahiplerine havuzlara likidite sunarak pasif gelir elde etme fırsatı sunuyor. AMM değişikliğinin en önemli özelliği, XRPLedger’ın merkezi olmayan borsalara sorunsuz bir şekilde bağlanacak olması.

GCM Yatırım Banner

AMM’lere likidite sağlayan XRP sahipleri, riski paylaşarak orantılı miktarda kazanç elde edebilecek. Likidite sağlayan XRP sahipleri, yatırdıkları tutarla orantılı olarak likidite havuzu tokenları alacak ve AMM’nin işlem ücreti konusunda oy kullanabilecek.

Kripto araştırmacısı Stedas, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, XRP sahiplerinin likidite havuzlarından nasıl pasif gelir elde edebileceğine dair ayrıntılı bir kılavuz sundu.

Öte yandan, SEC ile Ripple arasındaki davada önemli bir son tarih yaklaşıyor. Düzenleyici kurum, 22 Mart için çözüm yollarıyla ilgili açılış özetini hazırlıyor. Ödeme havalesi firmasının, altcoinin en büyük halka açık sahiplerinden biri olmasına bağlı olarak davadaki gelişmeler XRP fiyatını etkiliyor.

XRP Fiyatı için Yön Neresi Olacak?

Piyasa değeriyle en büyük altıncı kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatını analiz eden Ekta Mourya, günlük mum çubuğunun yüzde 78,6 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,6293 doların üzerinde kapanması halinde bir sonraki kilit direnç seviyesinin 2024 zirvesi olan 0,6685 dolar olacağını ifade etti.

XRP için Kritik Seviyeler Nerelerde?
Kaynak: TradingView

XRP fiyatının, 2024 Mart’ında 0,6685 dolar ile zirveye ulaştığından beri genel olarak yatay işlem gördüğünü söyleyen analist, altcoinin, rallinin yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilmesi olan 0,5553 dolara kadar düzeltme yapma ihtimalinin de masada olduğunu belirtti.

Altcoin fiyatının, anlamlı bir toparlanma öncesinde bir düşüş görmesinin ihtimaller arasında olduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın