Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holding, Net Karıyla Dikkatleri Üzerine Çekti!

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Anadolu Grubu Holding (AGHOL), yılın üçüncü çeyreğinde beklentilerin üstünde net kar açıkladı. İşte detaylar;
Dev Holding, Net Karıyla Dikkatleri Üzerine Çekti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören öncü şirketler, yıl içerisinde sergilediği performansı gösteren bilançolarını açıklamaya devam ediyor. AG Anadolu Grubu Holding A.Ş. (AGHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilançosunu paylaştı.

Şirket, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 3,8 milyar TL net kar elde etti. Geçen yılın aynı döneminde net kar 1,7 milyar TL seviyesindeydi. AGHOL’ün çeyreklik net karı 2,9 milyar TL olan beklentilerin çok üstünde geldi.

Dev Holdingin Net Karı Beklentilerin Üstünde Geldi!Kaynak: Fintables

9 aylık net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 130 artarak 7,5 milyar TL’ye yükseldi. Aynı dönemde satışlar yüzde 84 artışla 232,9 milyar TL’ye, brüt kar yüzde 89 artışla 75 milyar TL’ye, esas faaliyet karı yüzde 94 artışla 28 milyar TL’ye çıktı. FAVÖK ise yüzde 86 yükselerek 36 milyar TL’ye ulaştı.

Üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre dönen varlıklar yüzde 10, duran varlıklar ise yüzde 5 yükseldi. Finansal borç yüzde 6 arttı. Şirketin özkaynakları yüzde 18 artışla 24,4 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Dev Holdingin Net Karı Beklentilerin Üstünde Geldi!Kaynak: Paratic Piyasalar

AGHOL, haftanın son işlem gününü yüzde 0,8 artışla 234 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 11,7, aylık yüzde 4,9 ve yıllık yüzde 181 oranında yükseliş oldu. Yıllık en düşük 76,7 TL, en yüksek 260 TL seviyelerini görüldü.

İş Yatırım’ın AGHOL için hedef fiyatı 300 TL ve tavsiyesi “al” şeklinde.

Hissenin fiyat/kazanç oranı 9.59, piyasa değeri/defter değeri ise 2.75 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın