Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holdingin Hissesi için Hedef Fiyat 555 TL’ye Yükseltildi!

İş Yatırım, son raporunda Anadolu Grubu Holding ve hisselerini mercek altına aldı. AGHOL hisseleri için hedef fiyatın yükseltildiğini duyurdu. Detaylar;
Dev Holdingin Hissesi için Hedef Fiyat 555 TL’ye Yükseltildi!
HABER GİRİŞ

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., bugün paylaştığı analizinde Anadolu Grubu Holding ve AGHOL hisselerini mercek altına aldı. MGROS ve CCOLA ile birlikte Anadolu Grubu Holding hisseleri için de hedef fiyat revizyonuna gidildiği duyuruldu.

“Al” tavsiyesi verilen AGHOL hisseleri için 12 aylık hedef fiyatın, bir önceki 352,1TL’ye kıyasla yükseltilerek 555 TL seviyesine çıkarıldığı bilgisi verildi.

Raporda, bir FMCG şirketi olarak düşünülebilecek Anadolu Grubu Holding’e ASUZU ve Çelik Motor aracılığıyla kuvvetli bir temettü geliri yaratıldığı, holdingin son iki yılda temettü ödemelerini artırmaya başladığı belirtildi.

İştiraklerden elde edilen yüksek temettü geliri ve azalan solo net borç pozisyonu nedeniyle orta vadede daha yüksek temettü ödemelerinin devam etmesinin beklendiğine dikkat çekildi.

İş Yatırım'ın AGHOL Değerlendirmesi Paylaşıldı
Kaynak: İş Yatırım

Holding’in orta vadede büyük bir yatırım yapmasının veya iştiraklerden çıkış yapmasının beklenmediği, iştiraklerin büyüme planlarının ise net aktif değerin (NAD) büyümesine yardımcı olacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Holding’in solo net borç pozisyonunun 2024 ilk çeyrek sonu itibarıyla 3,3 milyar TL seviyesinde olduğu bilgisi verilirken, ikinci çeyrek sonunda iştiraklerden gelecek temettü akışı ile beraber solo net borç pozisyonunda düşüş görülebileceği öne sürüldü.

Holdingin mevcut NAD iskontosunun yüzde 36 seviyesindeyken, 1 yıllık ve 3 yıllık ortalama iskontolarının sırasıyla yüzde 38 ve yüzde 32 olduğu belirtilirken, açılan NAD iskontosu sebebiyle holdingin cazip bir yatırım sunduğunun altı çizildi.

AG Anadolu Grubu Holding A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 24 Mayıs 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 44 azaldığı, hasılatın ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 arttığı bildirilmişti.

Yıllık zirvesi 381,4 TL olan AGHOL hisseleri, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 3,1‘lik yükselişle 361 TL seviyesine çıkış yapmış durumda.

AGHOL Fiyatı Günü Yükselişle Geçiriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 8,4 ve yüzde 230 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.