Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holdingden Güzel Haber: Pay Başına 7,2 TL Verecek

Borsada KCHOL koduyla işlem gören Koç Holding, bilanço sonrası yatırımcıların merakla beklediği temettü kararını açıkladı. Karar pozitif yönde oldu. İşte detaylar;
Dev Holdingden Güzel Haber: Pay Başına 7,2 TL Verecek
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal sonuçlarını, kar payı dağıtım kararlarını, yatırımlarını, iş ilişkilerini ve diğer gelişmeleri açıklayarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

Koç Holding (KCHOL), 20 Mart tarihinde kar payı dağıtımına ilişkin Yönetim Kurulu kararını açıkladı.

Dev Holdingden Güzel Haber: Pay Başına 7,2 TL VerecekKaynak: KAP

Şirket, yapılan toplantı sonucunda 24 Nisan tarihinde ödenmek üzere pay başına brüt 8 TL, net 7,20 TL ödenmesine karar verildiğini bildirdi. Temettü teklifin onaylanması için Genel Kurula gidilecek.

2023 yılını 141,8 TL’den tamamlayan KCHOL, 20 Mart’ta yüzde 3,7 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 187,2 TL’ye çıktı. BIST 100 endeksinin sınırlı artış gösterdiği günde pozitif ayrışan KCHOL, haftalık yüzde 4, aylık yüzde 8 ve yıllık yüzde 142 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Vakıf Yatırım, 18 Mart tarihinde paylaştığı raporunda KCHOL için hedef fiyatını 202,3 TL’den 257 TL’ye çıkardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın