Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dev Holding Kararıyla Dikkat Çekti! Yatırım İptal Edildi

Borsa İstanbul’un gözdelerinden biri olan Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden batarya hücre yatırımının iptal edildiğini açıkladı. İşte detaylar;
Dev Holding Kararıyla Dikkat Çekti! Yatırım İptal Edildi

Koç Holding A.Ş (KCHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden daha önce açıkladığı batarya hücre yatırımı hakkındaki yeni kararını paylaştı. Batarya hücre üretimi, Koç Topluluğu’nun Ford Motor Company ve LG Energy Solution tarafından Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanıyordu.

Yapılan değerlendirme sonucunda mevcut elektrikli araç penetrasyonundaki gelişme dikkate alınarak batarya yatırımı için zamanlamanın uygun olmadığı sonucuna ulaşıldığı belirtildi.

Ford ve Koç holding olarak Ford Otosan’ın Kocaeli fabrikalarında elektrikli araç üretimine yönelik çalışmalara desteğin devam edeceği, elektrikli araç piyasa dinamiklerindeki gelişmelere göre gelecekte batarya hücre yatırımının değerlendirileceği paylaşıldı.

Dev Holding Kararıyla Dikkat Çekti! Yatırım İptal EdildiKaynak: Paratic Piyasalar

KCHOL, 10 Kasım’da kapanışını yüzde 2 düşüşle 140, TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 1,3 artış görülürken aylık yüzde 10 düşüş gerçekleşti. Yıllık kazanç ise yüzde 130 seviyesinde.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu