Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Borsadan Meme Coin Hamlesi: Yeni Endeks Başlattı

BitMEX borsası MEMEMEXTUSDT adlı yeni endeksi başlattığını duyurdu. Yatırımcılar piyasadaki en iyi meme coini takip edebilecek. Detaylar haberde...
Dev Borsadan Meme Coin Hamlesi: Yeni Endeks Başlattı
HABER GİRİŞ

Kripto türev borsası BitMEX, yatırımcılara piyasadaki en iyi 10 meme coine tek bir sözleşme ile erişim imkanı sunan MEMEMEXTUSDT Sepet Endeks Sürekli Swap Sözleşmesi’ni başlattığını duyurdu.

BitMEX memecoin sepet endeksi, piyasa değerine göre en iyi 10 meme coin’in ağırlıklı ortalama fiyatı olarak oluşturuldu ve en iyi performans gösteren meme coinleri takip etmeye devam etmesi için endeks bileşenleri aylık olarak yeniden dengelenecek.

Bu, USDT ile marj edilen ve 25 kata kadar kaldıraç sunan lineer bir sürekli swap sözleşmesini temsil ediyor. BitMEX CEO’su Stephan Lutz, MEMEMEXTUSDT sürekli swapın, yatırımcılara en iyi meme coinlere kolayca erişim sağlayarak, piyasadaki son trendlerden yararlanmalarına ve risklerini etkin bir şekilde yönetmelerine imkan tanıyacağını söyledi.

Kripto para borsasına göre, yeni tek enstrüman çözümü, meme coin ticaretinin karmaşıklığını azaltarak, S&P 500’e benzer kapsamlı bir sözleşme sunuyor.

BitMEX, çoklu meme coin sözleşmesinin iyileştirilmiş likidite sağlayarak yatırımcıların işlemlerini daha uygun fiyatlarla gerçekleştirmelerini sağladığını belirtti. Sözleşme sembolü MEMEMEXTUSDT olup, marj para birimi USDT’dir. Her sözleşme 0.0001 MEMEMEXT’i temsil eder ve lot büyüklüğü 1000 olarak belirlenmiştir.

GCM Yatırım Banner

Lansmanı kutlamak amacıyla BitMEX, MEMEMEXTUSDT sözleşmesini kullanan yatırımcılara, en iyi performans gösterenlerin ödül havuzundan pay alacağı 10.000 USDT’ye kadar ödül havuzu sunacak.

Bu yılın başından itibaren kripto para piyasasındaki yükselişler, meme coinler yatırımcılara büyük kazançlar sağladı. CoinMarketCap verilerine göre meme coinlerin toplam piyasa değeri 41 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.