Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Bankadan Bu Teknoloji Hisseleri için ‘AL’ Tavsiyesi

RBC Capital Markets, yatırımcılara bazı internet hisselerini önerdi. Banka bu hisselerin 2024’te yüksek getiri sağlamasını bekliyor. Detaylar şöyle...
Dev Bankadan Bu Teknoloji Hisseleri için ‘AL’ Tavsiyesi
HABER GİRİŞ

Teknoloji ve yapay zekanın büyümesi ile beraber borsa yatırımcıları için yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Yatırım bankası RBC Capital Markets, potansiyel gördüğü teknoloji hisselerini paylaştı. Geçen yıl teknoloji hisselerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq endeksi yüzde 40’ın üzerinde getiri sağladı.

Federal Rezerv’in bu yıl faiz indirimlerine başlayacağına dair beklentiler, teknoloji hisselerinin büyük bölümünde yükselişleri beraberinde getirdi. Analist Brad Erickson’a göre, teknoloji şirketlerinin çoğunluğu düzeltilmiş FAVÖK açısından hâlâ kârlı ve değerlemeleri, pandemi öncesindeki tarihsel seviyelerinden hâlâ daha düşük seviyede bulunuyor.

Sektörde faaliyet gösteren hisse senetlerinin bu yıl daha fazla değerleme hassasiyeti göreceğini tahmin eden analist, riskli ortam nedeniyle şirketlerin büyümeye öncelik vereceğini öne sürdü. Erickson bu kapsamda yükseliş beklediği hisse senetlerini paylaştı.

Analistin dikkat çektiği hisse senetleri şu şekilde:

  • Amazon (AMZN)
  • Meta Platforms (META)
  • GoDaddy (GDDY)
  • Pinterest (PINS)

Erickson’a göre e-ticaret devi Amazon, web hizmetlerindeki ivmelenme ile güçlü bir performans gösterebilir. Yapay zekânın hisseler için önemli bir destek olduğuna dikkat çeken analist, “Ortaklıklar kurdukça ve daha fazla ilgi gördükçe AMZN’nin, GOOGL ve MSFT arasındaki üretici yapay zekâ savaşında ‘pay’ kazanmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Amazon hisseleri bu yılın başından itibaren yüzde 1’e yakın arttı ve 52 haftanın en yüksek seviyesine bulunuyor. Halihazırda 153 dolardan işlem gören hisse senedi için analist 180 dolarlık hedef fiyat verdi. Bu yüzde 15’in üzerinde bir artışa karşılık geliyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden META ise yılın başından itibaren yüzde 5’e yakın yükseldi. Hisse senedi bugün itibarıyla 369 dolar seviyesinde bulunuyor ve 384 dolar olan zirvesine yaklaşmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.