Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank’ın Eski Eş CEO’su Hayatını Kaybetti

Hindistan doğumlu yatırım bankacısı Anshu Jain, bir süredir savaştığı kansere yenik düştü. Jain, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Deutsche Bank’ın Eski Eş CEO’su Hayatını Kaybetti
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank’ın eski eş CEO’su Anshu Jain uzun zamandır mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düştü. Konuyla ilgili açıklama Deutsche Bank’ın sitesinde yayımlandı. Banka, uzun ve ciddi bir hastalıktan sonra Cumartesi günü erken saatlerde 59 yaşında vefat eden Jain’in yasını tutuklarını açıkladı.

Jain’in, bankanın gelişiminde çok önemli bir rol oynadığını ve şirketin küresel sermaye piyasaları işini kurmada etkili olduğu belirtildi.

2009 yılında Deutsche Bank’ın Yönetim Kurulu’na atandığını ve 2010’dan itibaren Kurumsal ve Yatırım Bankası bölümünden sorumlu olduğu açıklandı. 2012’den 2015’e kadar eş CEO olarak görev yaptığı hatırlatıldı.

Deutsche Bank Denetim Kurulu Başkanı Alexander Wynaendts, Jain ile ilgili açıklama yaptı. Anshu Jain’in bu başarılarını takdirle karşıladığını ifade etti. Eski eş CEO’nun banka’nın şirketler ve kurumsal yatırımcılarla küresel işlerde konumunu genişletmede kilit bir rol oynadığını aktardı.

Bankanın CEO’su Christian Sewing ise Anshu ile çalışan herkes tutkulu bir entelektüel parlak liderle yaşadığını söyledi. Enerjisi ve bankaya olan bağlılığının birçok kişi üzerinde büyük bir etki bıraktığını ifade etti. Jain’in hatırasını onurlandıracaklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Jain’in Deutsche Bank’a ve sektöre katkısının dünya çapında sayısız ödülle tanındığı ifade edildi. Eski eş CEO’nun, Yeni Delhi’deki TERI Teknik Üniversitesi’nden fahri doktora unvanı aldığını hatırlattı.

2010 ve 2012’de Risk dergisinden Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldığı ve 2012’de Economic Times of India tarafından Yılın Küresel Hintlisi seçildiğine değinildi. 2014’te New York Yahudi Müzesi tarafından onurlandırıldığı söylendi.

Anshu Jain’in vefatıyla ilgili ailesinden açıklama geldi. “Sevgili kocamız, oğlumuz ve babamız adına derin üzüntü içindeyiz.” ifadesini kullandı. Beş yıllık şiddetli bir oniki parmak bağırsağı kanseri savaşının ardından bir gecede vefat ettiğini ve doktorlarının orijinal teşhisini dört yıl boyunca atlayabildiğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın