Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank ABD için Resesyon Öngörüsü Geri Çekti

Deutsche Bank ekonomistlerinin görüşlerinin yer aldığı raporla ABD ekonomisindeki resesyon endişelerini geri çekildi. Detaylar haberde;
Deutsche Bank ABD için Resesyon Öngörüsü Geri Çekti
HABER GİRİŞ

ABD’deki resesyon endişelerini dile getiren bankalar arasında yer alan Deutsche Bank, neredeyse iki yıl sonra bu tahminini geri çekti. Bankanın ekonomistleri, enflasyonun Amerika Merkez Bankası’nın (FED) hedefine doğru gerilerken işgücü piyasasının sağlam kaldığına dikkat çekti.

Aralarında Matthew Luzzetti’nin de olduğu Deutsche Bank ekonomistleri, Amerika ekonomisinin 2023 yılında etkileyici bir performans sergilediğine işaret etti.

ABD’de resesyon öngören ilk bankalardan olan Deutsche Bank ekonomistleri, artık daha gevşek finansal koşullar altında büyümeye yönelik aşağı yönlü risklerin de azaldığını savundu.

Deutsche Bank raporunda ekonomistler, ABD ekonomisinin artık bu dar patikaya oturarak işgücü piyasasına sınırlı maliyetle resesyondan kaçınacağına ilişkin tahminlerini bildirdi.

Enflasyonun kısa vadede yüksek kalması durumunda bile fiyat artışlarının nihayetinde kalıcı bir şekilde FED hedefine gerileyeceğine ilişkin öngörülerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Bloomberg haberinde açıklamanın, Deutsche Bank’ın Nisan 2022’de yaptığı ABD ekonomisine ilişkin ilk durgunluk çağrısından sonra önemli bir geri dönüşe işaret ettiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın