Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Destici’den Vergi Çağrısı: Asgari Ücretli ve Emekliden Alınmamalı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, vergi kanununa ilişkin düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.
Destici’den Vergi Çağrısı: Asgari Ücretli ve Emekliden Alınmamalı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Destici vergiye yönelik düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

BBP lideri, verginin kazancı olandan, varlıklı olandan alınabileceğini belirterek, “Emekli ya da asgari ücretliden vergi alınmaz, alınmamalıdır. Dolayısıyla burada düzenlemeye ihtiyaç vardır.” açıklamasında bulundu.

Destici, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinin başladığını hatırlatarak, “Temennimiz memurlarımızı, çalışanlarımızı önce enflasyona ezdirmemek, daha sonra da refah paylarını artırmak olmalıdır. Bunun yolu, Türkiye’nin denk bütçe yapabilmesinden geçmektedir. Bunun yolu Türkiye’nin dış ticaretindeki açığı kapatması, cari açıktan kurtulmasından geçmektedir.” diye konuştu.

Bunun yolunun Türkiye’de Merkez Bankası döviz rezervlerinin daha da yükselmesinden, üretim, istihdam ve yatırımdan geçtiğini belirtti. Vergi sistemiyle ilgili çok kapsamlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Destici, maliyetlerin yükünün tamamının vatandaşların üzerine yüklenmemesi gerektiğini söyledi.

Geliri düşük olan ile geliri yüksek olan akaryakıtta aynı Özel Tüketim Vergisi’ni (ÖTV) ödememesi gerektiğini vurgulayan Destici, bunun adil ve hakkaniyetli olmadığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin en zengin, en varlıklı insanı ile 7 bin 500 lira emekli maaşı alan ya da 11 bin 400 lira asgari ücret alan akaryakıt istasyonuna gittiğinde aynı miktarda ÖTV ödememesi gerektiğine dikkat çekti. Destici, emeklilerin maaşlarının yılbaşı beklenmeden yeniden düzenlenerek artırılması gerektiğini söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın