Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DESA’da ‘Made in Italy’ İzniyle Yeni Dönem!

Desa Deri bugün KAP üzerinden İtalya fabrikası için aldığı önemli izni duyurarak detay verdi. Konuya ilişkin ayrıntılar haberde;
DESA’da ‘Made in Italy’ İzniyle Yeni Dönem!
HABER GİRİŞ

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DESA) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İtalya fabrikasına dair önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Şirket KAP bildirisinde, üretimin iki farklı ülke arasında bölündüğü durumlarda nihai ürünün hangi ülke menşeine sahip olacağını belirleyen ve ürünlerin “Made in Italy” olarak etiketlenmesine olanak tanıyan gümrük iznini almanın önemine vurguda bulunuldu.

Bu kapsamda, Desa Internazionale SRL firmasının başvurusu üzerine İtalya Gümrük İdaresi’nden izin alındığı açıklandı.

Tekstil ve deri çanta ürünleri için alınan bu izinlerin, Türkiye’de yarı mamul olarak üretilen ürünlerin İtalya’daki fabrikaya ihraç edilerek üretimin tamamlanabileceği belirtildi.

Böylece ürünlerin “Made in Italy” olarak daha fazla ülkede piyasaya sunulabileceğine işaret edildi. Bu durum, DESA’nın satış kanallarını genişletmenin yanı sıra Türkiye’den daha fazla katma değerli ürün ihracatı yapma potansiyelini de beraberinde getirdiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Desa Deri Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da DESA koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 212,15 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 10,14, haftalık bazda ise yüzde 10,26 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 26,5-27,68 lira aralığında işlem gören DESA hissesi TSİ 15.11 itibarıyla yüzde 0,88 düşüşle 27,22 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.