Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Desa Deri Yeni Şirket Kuruyor! Hedef Uluslararası Lüks Pazar

Desa Deri, uluslararası lüks tüketim segmentine odaklanarak yeni bir şirket kurma kararı aldığını bugün KAP üzerinden açıkladı. Detaylar haberde;
Desa Deri Yeni Şirket Kuruyor! Hedef Uluslararası Lüks Pazar
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 22 Ocak 2024’te hakkındaki kredili işlem yasağı kalkan Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DESA) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisini duyurdu.

Desa Deri KAP bildirisinde, 5 Şubat 2024’teki yönetim kurulu toplantısında İnönü Mahallesi, Halkalı Caddesi N 208/1 N 6 Sefaköy/Küçükçekmece/İstanbul adresinde faaliyete geçecek olan şirketin kurulmasına oy birliği ile karar verildiğine işaret edildi.

Kurulacak şirketin adı Celentano Artisans Tekstil ve Deri Sanayi Limited Şirketi olacağı kaydedildi. Şirket sermayesinin 1 milyon lira olarak belirlendiği açıklandı.

Söz konusu sermayenin tamamının Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından karşılanacağına dikkat çekildi. Bu doğrultuda ise şirket kuruluşu için gerekli işlemlerin başlatıldığı eklendi.

Desa Deri, kurulacak olan Celentano Artisans ile özellikle uluslararası lüks tüketim segmentine odaklanarak “fair trade” sertifikalı iş anlaşmalarının hacmini artırmayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Köylerde Yaşayan Kadınlara Ekonomik Özgürlük Sağlayacak

Şirketin faaliyet göstereceği C-Art markası altında, sosyal sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda köylerde yaşayan kadınlara ekonomik özgürlük sağlamanın amaçlandığı bildirildi.

İlk etapta 100’den fazla kadına gelir kaynağı sunacak olan C-Art’ın geleneksel zanaat becerilerini kullanarak el emeğiyle üretilen ürünleri dünyaca ünlü markalara sunacağı vurgulandı.

Desa Deri bu yeni girişim ile kadınların ekonomik bağımsızlığını destekleyerek bölgesel refahı artıracak. Böylece kadınların, ailelerine maddi katkıda bulunmalarına olanak sağlayarak toplumsal etki yaratmayı hedefliyor.

Söz konusu girişimin uluslararası tanınmış organizasyonlar nezdinde belgelemek amacıyla World Fair Trade Organization üyeliği hakkında çalışmaların başlatıldığı paylaşıldı.

Borsada DESA koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 119,3 oranında kazanç sağladı. Hisse 5 Ocak’taki kapanışını 3,01 artışla 22,58 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.