Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Derimod Sermaye Artırımı Kararı Alırken Hisseler 7 Ayın Düşüğünde

Sermayesini yüzde 100 artırma kararı alan Derimod’un hisseleri, yedi ayın düşüklerinde seyrini sürdürüyor.
Derimod Sermaye Artırımı Kararı Alırken Hisseler 7 Ayın Düşüğünde
Son Güncelleme: 

Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bedelli sermaye artırımına ilişkin açıklama yaptı.

Bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında Derimod’un 135 milyon Türk lirası olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 27 milyon TL mevcut sermayesinin 27 milyon TL artırılarak 54 milyon TL’ye çıkarılması için karar verildi. Kararın, şirketin finansal yükümlülüklerinin azaltılması ve öz kaynaklarının güçlendirilmesi amacı taşıdığı belirtildi.

Derimod’un tüm göstergelerde negatif bölgede duran hisseleri, haftanın ilk günü yapılan açıklama sonrası ekside seyrini sürdürdü.
Derimod Hisse Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Cuma günü en son 8,42 TL’de fiyatlanan Derimod’un DERIM kodlu hisse senetleri, 29 Kasım seansına yatay başlayıp açılışta en düşük 8,34 TL’yi gördü. Ardından 8,33 TL’yi test ederek hafif yükseliş kaydetti.

TSİ 11.32’de yüzde 0,83 ekside işlem gören hisselerin gün içi hareket aralığı 8,33 – 8,43 TL oldu.

Son veriler ışığında Derimod hisseleri haftalık bazda yüzde 5’e yakın düşüş yaşarken aylık bazda aynı seviyelerde değer kaybetti. Yıllık kayıp ise yüzde 15’e yaklaştı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Nisan sonundan bu yana en zayıf seviyelerinde işlem gören DERIM hisse senetleri için ilk teknik destek 8,34 TL olurken ikinci destek 8,28 TL oldu. Yönün tersine dönmesi durumunda ise 8,49 TL ilk teknik dirence işaret etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu