Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depremzedelerin Silinecek Faturalarında Tarih Uzadı

Depremzedelerin elektrik ve doğal gaz faturalarına ilişkin alınan istisnai kararlara yenisi eklendi. Resmi Gazete ilanında silinecek faturalarla ilgili yeni ilan yayımlandı.
Depremzedelerin Silinecek Faturalarında Tarih Uzadı
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından paylaşılan Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bugünden itibaren yürürlüğe giren tebliğ ile 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki depremzede elektrik ve doğal gaz abonelerinin ödenmemiş faturalarının silinmesi için başvuru süresi uzatıldı.

Deprem felaketinde konut ve iş yerinde yıkım, ağır ve orta hasar yaşayan elektrik ve doğal gaz abonelerinin ödenmemiş tüketim bedelleri borçlarının silinmesi için başvurular 1 Kasım 2023 tarihine kadar alınacak.

Şirketler defaten ya da ayrı ayrı başvuruda bulunabilecek. Bunun için başvuru süresinde hasar durumuna itiraz edilmiş ya da yargı yoluna başvurulmuş olanlar kapsam dışı olacak.

25 Mayıs’ta alınan kararda elektrik ve doğal gaz abonelerinin ödenmemiş faturalarının silinmesi için başvuru süresi 90 gün olarak duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın